Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

W gabiencie MediWell Beauty wykonujemy zabiegi chirurgicznego wycinania zmian skórnych. Tak postępujemy z płaskimi znamionami barwnikowymi, zmianami, które w badaniu dermoskopem budzą niepokój lekarza.  Zmiany takie wysyłane są na badanie histo-patologiczne w celu potwierdzenia ostatecznego rozpoznania. W MediWell Beauty usuwamy także zmiany zlokalizowane bezpośrednio od skórą takie jak: tłuszczaki, kaszaki, cysty. Wychodząc na przeciw potrzebom pacjentek wykonujemy także zabieg wycięcia powiek górnych, blefaroplastykę powiek górnych, przywracając młodzieńczy wygląd oczu.

Chirurgiczne wycinanie tłuszczaków

Co to jest tłuszczak? Wycinanie tłuszczaków, Warszawa, MediWell Beauty

Tłuszczak to niewielka zmiana zlokalizowana pod skórą , składająca się z tłuszczu. Często występuje rodzinnie, zniekształca tkanki miękkie, jest przyczyną bólu. Tłuszczak jest zmianą nowotworową ale łagodną, rosnąć powoduje ucisk na sąsiednie tkanki, dlatego towarzyszy mu ból. Tłuszczaki występują na tułowiu, ramionach, czasami pod pachami.

Jak się przygotować do zabiegu wycięcia tłuszczaka? Warszawa, zabiegi chirurgiczne, MediWell Beauty

Zapraszamy pacjenta na konsultację do dr Marty Skoczylas w celu zdiagnozowania zmiany, przygotowania do zabiegu. W dniu zabiegu lekarz bada pacjenta, wykonuje znieczulenie miejscowe 2% lignokainą a następnie usuwa tłuszczaka.  Lekarz musi wyłuszczyć tłuszczaka z tkanek, a nastepnie założyć szwy. Czasami zakładane są szwy podskórne, których się nie usuwa, na skórę zakładane są szwy nierozpuszczalne, które zdejmujemy po około 8-10 dniach. Tłuszczaki są tak charakterystyczne, że nie wysyłamy ich na badanie histopatologiczne.

Ile kosztuje wycięcie tłuszczaka w Warszawie? Gabient Medycyny Estetycznej, Praga Południe

W celu określenia przybliżonej ceny zapraszamy do zakładki cennik. Ostateczną cenę lekarz potwierdza na wizycie konsultacyjnej.

Zabiegi chirurgiczne, wycinanie kaszaków

Co to jest kaszak, chirurgiczne usuwanie kaszaków. Warszawa, gabient medycyny estetycznej

U wielu osób na owłosionej skórze głowy, na karku, plecach pojawiają się kaszaki. Są to torbiele zawierające wydzielinę łojową, złuszczone komórki nabłonka. Pojawiają się w wyniku zablokowania ujścia gruczołów łojowych, mieszków włosowych. Tworząca się wydzielina rozdyma gruczoł łojowy powodująć jego powiększenie, towarzyszy temu tępy ból.

Jak się przygotować do wycięcia kaszaka? Warszawa, zabiegi chirurgiczne, medycyna estetyczna

Zabieg chirurgicznego wycięcia kaszaka polega na wyłuskaniu go z tkanki podskórnej, wraz z otaczająca go torebką łącznotkankową. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, wymaga założenia szwów na około 10 dni. Prawidłowo usunięty kaszak nie odrasta po usunięciu, może jednak powstac inny, w innej lokalizacji. Osoba , u której występują kaszaki ma je przez całe życie, jedne są usuwane, inne się tworzą. Jeżeli macie ten problem zapraszamy do nas do gabinetu w Warszawie, Praga Południe.

Ile kosztuje wycięcie kaszaka w Warszawie?  Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu podania jest w zakładce cennik, ostateczna cena potwierdzana jest na wizycie konsultacyjnej , po zbadaniu pacjenta.

Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

Usuwanie pieprzyków, wycinanie zmian skórnych.

Z wiekiem na naszym ciele pojawi się coraz więcej zmian barwnikowych, część z nich to niegroźne „pieprzyki”, część „pieprzyków” wymaga kontroli dermatologa, lub natychmiastowego usunięcia. Pieprzyki na skórze to zmiany barwnikowe, zmian tych nie można usuwać laserem, należy je wyciąć z marginesem tkanki i wysłać na badanie histopatologiczne. W naszym gabinecie wykonujemy takie zabiegi, usuwamy zmiany, wysyłamy je na badanie histopatologiczne, aby wykluczyć nowotwór złośliwy. Jeżeli macie Państwo na skórze pieprzyki, znamiona barwnikowe zapraszamy do nas, do medycyny estetycznej, Warszawa, Praga Południe.

Jak rozpoznać czerniaka, jak usunąć pieprzyk ze skóry? Warszawa,chirurgia estetyczna, dermatoskopia

Jeżeli macie Państwo jekiekolwiek wąptiwości co do natury zmiany barwnikowej zapraszam na konsultację lekarską do naszego gabientu w Warszawie. W trakcie konsultacji dr Marta Skoczylas przeprowadzi wywiad lekarski, obejrzy zmianę skórną w dermatoskopie, oceni jej kształt, kolor, rodzaj zmiany. Jeżeli zmiana budzi wątpliwości wykona biopsję i wyśle wycinek na badanie histopatologiczne. Jeżeli wynik badania histopatologicznego będzie negatywny zmianę można pozostawić do obserwacji, lub usunąć profilaktycznie. W przypadku rozpoznania nowotworu, czerniaka pacjent jest odsyłany do onkologa w celu wdrożenia specjalistycznego leczenia.

Jak się przygotować do wycięcia pieprzyka ze skóry, jak wycina się zmiany skórne? Warszawa, lekarz

Wycięcie zmiany skórnej nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. W dniu wizyty lekarz ocenia zmianę dermatoskopem, a następnie znieczula ją nasiękowo 2% lignokainą. Zmiana jest wycinana skalpelem, lub nożem elektrycznym, zakładane są szwy. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa bólu.Szwy są zdejmowane po około 8-10 dniachod zabiegu.

Ile kosztuje wycięcie pieprzyka w Warszawie? Warszawa, gabient medycyny estetycznej

Cena wycięcia chirurgicznego znamienia podana została w cenniku. Jest ona potwierdzana i weryfikowana na wizycie lekarskiej, na konsultacji lekarskiej przez zabiegiem. Badanie histopatologiczne jest dodatkowo płatne, jest to koszt laboratorium zewnętrznego, w którym anatomopatolog ocenia charakter zmiany.

Wskazania do chirurgicznego wycięcia zmian skórnych

Wskazania do wycięcie zmian skórnych,  znamion barwnikowych.

Znamiona skórne, znamiona barwnikowe kwalifikują się do wyciecia chirurgicznego. Zmian tych nie usuwamy laserem, ponieważ zabieg laserowy nie pozwala na na przeprowadzenie badania histopatologicznego. Chirurgiczne wycięcie pieprzyka wykonywane jest, gdy lekarz, po przeprowadzeniu badania dermatoskopem nie ma pewności co do natury zmiany, i nie może wykluczyć nowotworu skóry.  Zabieg chirurgiczny wykonywany jest zawsze w przypadku:

  •  znamion barwnikowych
  • krwawiących brodawek, o nieznanym charakterze
  • zmian podskórnych typu: tłuszczak, kaszak, cysta nieznanego pochodzenia
  • kępek żółtych na powiekach górnych, kwalifikujących się do zabiegu chirurgicznego

Przeciwskazania do chirurgicznego wycinania znamion barwnikowych

Przeciwskazania do chirurgicznego usuwania zmian skórnych, Warszawa, Medycyna Estetyczna

W trakcie konsultacji lekarskiej lekarz ocenia czy pacjent może poddać się zabiegowi chirurgicznego usuwania znamion skóry.  Do głównych przeciwskazań należą:

  • aktywna choroba nowotworowa, leczenie chemio i radioterapią
  • ciąża i karmienie piersią, o ile wyciecie zmiany wynika jedynie z przyczyn kosmetycznych
  • nie leczone choroby autoimmunologiczne, zaburzenia odporności, immunosupresja
  • aktywne bakteryjne zakażenie skóry, skłonność do powstawania bliznowców

Jak przygotować się do zabiegu chirurgicznego wycięcia zmian skórnych

Jak przygotować się do zabiegu chirurgicznego wycięcia zmian skórnych?

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym lekarz przeprowadzi wizytę konsultacyjną, i poinformuje Ciebie jak przygotować się do zabiegu. Przygotowanie do zabiegu będzie wynikało z umiejscowienia zmiany do wycięcia, jej wielkości i rozległości zabiegu. W trakcie konsultacji należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach (byc może przez zabiegiem bedziesz poproszony o odstawienie niektórych z nich).

Przed zabiegiem należy wykonać zlecone przez lekarza badania krwi (jeżeli będą potrzebne). Jeżeli zmiana skórna znajduje się na owłosionej skórze głowy lub ciała, włosy należy ogolić. Skóra w okolicy zmiany powinna być zdrowa.  Na zabieg warto przyjechać z osobą towarzyszącą, która zaopiekuje się Tobą po zabiegu. Po znieczuleniu możesz się czuć słabo, może kręcić się w głowie. Tuż po zabiegu nie wolno prowadzić samodzielnie auta.

Jak wygląda chirurgiczne wycinanie zmian skórnych

Jak przebiega zabieg wycięcia zmiany skórnej? Medycyna Estetyczna, MediWell Beauty

Chirurgiczne wycinanie zmian skóry to zabieg przeprowadzany w gabinecie zabiegowym, w sterylnym obłożeniu. Okolica poddana zabiegowi zostanie wysterylizowana, i obłożona niebieskimi serwetami. Następnie lekarz znieczuli skórę za pomoca zastrzyku, tak aby zabieg był dla Ciebie zupełnie bezbolesny. Po znieczuleniu skóry dr Marta Skoczylas wytnie zmianę skalpelem, lub nożem elektrycznym (w zależności od wielkości i umiejscowienia zmiany).  Znamię barwnikowe, zmiana skórna zostanie pobrana i umieszczona w pojemniku do badania histopatologicznego.  Na ranę zostaną założone szwy. Dr Marta Skoczylas założy szwy podskórne, lub jedynie szwy na skórę w zależności od potrzeb. Po zszyciu rany na skórę załozony zostanie opatrunek.

Szwy zostaną zdjęte po 7-14 dniach od zabiegu (w zależności od umiejscowienia cięcia).  W tym czasie pacjent powinien dbać o ranę, dezynfekować ją produktami do dezynfekcji ran, zakładać świeże opatrunki. Po zdjeciu szwów warto zadbać o blizne, natłuszczać ją aby była jak najbardziej estetyczna. Wynik badania histopatologicznego otrzymujemy zwykle 4 tygodnie od pobrania materialu do badania, jest on przekazywany pacjentowi na wizycie kontrolnej.

Blefaroplastyka, wycięcie skóry powiek górnych

Opadające powieki, wycięcie powiek górnych, Warszawa, Praga Południe, Dr Marta Skoczylas

Z wiekiem nasze powieki ulegają starzeniu, skóra na górnej powiece rozciąga się, jest jej za dużo. Niektóre Panie skarżą się na opadające powieki już po 40 roku życie, inne nieco później. Jeżeli u pacjetki nie występuje ptoza powieki górnej, a jedynie nadmiar skóry powieki górnej możemy łatwo usunąć za pomocą zabiegu laserowego przeprowadzanego w naszym gabinecie.

Na czym polega zabieg wycięcia powiek górnych w gabiencie medycyny estetycznej? Warszawa

W naszym gabiencie w Warszawie, do zabiegu wycięcia skóry powiek górnych wykorzystujemy elektryczny nóż tnący. Pozwala on na uzyskanie idealnej linii cięcia, co jest bardzo ważne przy blefaroplastyce powiek. Zabieg wycięcia skóry powiek górnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nasiekowy, przy dużym niepokoju pacjent przez zabiegiem otrzymuje także lek usypiający i wyciszający. W trakcie zabiegu nóż tnący jednocześnie zamyka drobne naczynia krwionośne, zmnieszając ilość siniaków wokół oczu. Po wycięciu nadmiaru skóry zakładany jest szew nierozpuszczalny. Szew jest usuwany po 8 dniach od zabiegu, na pierwszej wizycie kontrolnej. Na drugą wizytę kontrolną zapraszam miesiąc po wykonaniu zabiegu.

Zalecenia lekarskie po zabiegu wycięcia powiek górnych. Warszawa, Medycyna Estetyczna

Po zabiegu zalecamy odpoczynek  chłodzenie oczu przez kolejne dwie doby. Zmniejszy to obrzęki pozabiegowe i zasinienia wokół oczu. Przez kolejne dni zalecamy rezygnację z pracy zawodowej do czasu zdjęcia szwów. Tuż po zabiegu lekarz zastosuje plastry ochronne, proszę ich nie zdejmować do czasu wizyty kontrolnej. Tuż po zdjęciu szwów oczy są jeszcze obrzęknięte, mogą być opuchnięte. Ostateczny efekt zabiegu pojawi się po około 3 miesiącach po zabiegu. Bliznę pozabiegową proszę w trakcie gojenia pielęgnować kremem Cicalfate, po 2 tygodniach można zacząć stosować maści silikonowe.

Ile kosztuje wycięcie powiek górnych, ile kosztuje blefaroplastyka powiek górnych w Warszawie? Warszawa

Proszę sprawdzić aktualną cenę w zakładce cennik. Ostateczna cena jest potwierdzana przez lekarza na wizycie konsultacyjnej.

Labioplastyka, skrócenie warg sromowych wewnętrznych

Labioplastyka warg sromowych mniejszych, Warszawa, ginekologia estetyczna, MediWell Beauty

Labioplastyka warg sromowych jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na skróceniu warg sromowych mniejszych, wewnętrznych, nadanie im nowego kształtu. Chirurgiczna korekta warg sromowych jest wykonywana ze względów zdrowotych i estetycznych. W przypadku przerośniętych, za dużych warg sromowych wewnętrzych pacjentki często skarżą się na nawracające infekcje intymne, otarcia i podrażnienia sromu. Przerośnięte wargi sromowe wewnętrzne są przyczyną bólu przy stosunkach seksualnych, sprawiają pacjentkom dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Na czym polega zabieg labioplastyki warg sromowych wewnętrznych? Warszawa, Praga Południe

Zabieg labioplastyki warg sromowych wewnętrznych przeprowadzany jest w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, tak że pacjent nie odczuwa bólu. Pacjentki otrzymują także lek wyciszający i uspokajający, tak ze cały zabieg przesypiają. Przed zabiegiem lekarz omawia oczekiwania pacjentki i rysuje markerem kształt nowych warg sromowych. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą noża elektrycznego, tnącego i jednocześnie koagulującego naczynia krwionośne. W trakcie zabiegu lekarz zakłada rozpuszczalne szwy podskórne, oraz szew nierozpuszczalny, na wargi sromowe aby zamknąć ranę pozabiegową. Szwy zdejmowane są po 9 dniach od zabiegu.  Po zabiegu może wystąpić niewielkie plamienie, które ustępuje po dwóch godzinach. W pierwszej i drugiej dobie zalecane jest chłodzenie krocza zimnymi okładami, wietrzenie sromu. Po zabiegu pacjentka otrzymuje receptę na antybiotyk pozabiegowy oraz czopki dopochwowe. Zalecamy, aby pacjentka po zabiegu odpoczywała w warunkach domowych, do czasu zdjecia szwów.

Zalecenia po zabiegu skrócenia warg sromowych wewnętrznych. Warszawa, MediWell Beauty

Ostateczny sukces zabiegu operacyjnego w dużej mierze zależy od higieny osobistej pacjentki po zabiegu. Oto szczegółowe instrukcje.

Leki i maści: Proszę przyjmowanie zaleconego anybiotyku wg. zaleceń lekarza. Do pochwowo zalecamy stosowanie czopków Mucovagin lub Cicatridine 1x dziennie. W przypadku dolegliwości bólowych można przyjmować Nimesil 3x dziennie po posiłku.

Chłodzenie sromu: Po zabiegu zalecamy chłodzenie sromu, pozwala to na zmniejszenie obrzęku sromu , zmniejsza dolegliwości bólowe. Schłodzoną wkładkę żelową należy owinąć suchą ściereczką, i chłodzić tak okolicę sromu przez 10 minut. Czynność tą należy powtarzać 6x dziennie przez 3 dni po zabiegu. Oglądanie, dotykanie, pocieranie: Srom w pierwszym tygodniu po zabiegu jest obrzęknięty i będzie zmieniał kolor. Nie należy go naciągać, pocierać czy nadmiernie dotykać, bo można spowodować rozejście się rany, czy spowodować krwawienie. Należy zachować daleko idącą ostrożność w trakcie mycia i pielęgnacji. Normalne jest niewielkie plamienie, obrzęk, zasilenie sromu.

Kąpiel okolic intymnych: okolicę poddaną zabiegowi należy podmywać 1-2 razy dziennie począwszy od wieczora w dniu zabiegu, używając słuchawki prysznicowej. Okolicę sromu należy następnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Nleży stosować podpaski/wkładki bawełniane z nieklejącą się powierzchnią. Po każdym oddaniu moczu lub stolca należy się umyć. Zabiegi golenia i depilacji okolicy sromu należy odłożyć w czasie, można do nich wrócić 6 tygodni po zabiegu. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, wykonywać ćwiczeń, biegać, pływać, czy uprawiać inne sporty. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia, a w trakcie pierwszej miesiączki używać wyłącznie wkładek (podpasek), a nie tamponów.

Ile kosztuje zabieg labioplastyki, skrócenia warg sromowych? Warszawa, Ginekologia Estetyczna

Orientacyjna cena zabiegu podanna jest w zakładce cennik na stronie internetowej. Cena jest potwierdzana na wizycie konsultacyjnej przed zaplanowanym zabiegiem.

Tel: 785 17 08 71

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa

recepcja@mediwell-beauty.pl