Dr n.med Marta Skoczylas, MediWell Beauty

Dr n.med Marta Skoczylas w 1996 roku uzyskała tytuł lekarza na Lubelskim Uniwersytecie Medycznym.  W 1999 roku obroniła pracę doktorską pt: "Status antyoksydacyjny w ciażach zagrożonych stanem preeklamptycznym". W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy w GWSH im. Wojciecha Korfantego w Katowicach i od tej pory zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Od 2014 roku prowadzi swoją własna praktykę lekarska "MediWell Beauty" specjalizując się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Kazdy pacjent jest otoczony indywidualna opieką medyczną. W MediWell Beauty wykonywane są zarówno małoinwazyjne zabiegi odmładzające i przeciwstarzeniowe, jak i drobne zabiegi chirurgiczne. MediWell Beauty jest wyposażone w urządzenia laserowe wspomagające leczenie pacjentów i przywracające młody wygląd skóry.

W MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas zajmuje się leczeniem powikłań po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.  Powikłania zdarzają się często, są wynikiem źle dobranego poroduktu, braku umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabiegi, a czasami są wynikiem współistniejących alergii i chorób wystepujących u pacjenta. Jeżeli macie powikłanie po zabiegu medycyny estetycznej, zapraszam w większości przypadków udaje się nam lekarzom je wyleczyć i przywrócić wcześniejszy wygląd pacjenta.

Powiększanie ust.

Pacjetka zgłosiła się do nas do gabientu 4 tygodnie po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym w gabiencie kosmetycznym. Kwas podany w usta (nazwy nie podajemy) jest bardzo słabej jakości. W dniu konsultacji (po 4 tygodniach od podania) usta były bardzo duże i spuchnięte. Obrzęk jest wynikiem reakcji alergicznej typu opóźnionego na podany kwas hialuronowy.
Pacjentka najpierw otrzymała leczenie farmakologiczne: doustnie leki sterydowe, oraz profilaktycznie antybiotyki. Następnie dwukrotnie rozpuszczałam kwas hialuronidazą.  Czas intensywnego leczenia to 6 tygodni, na szczęście udało nam się przywrócić naturalne piękno.

Wypełnienie brody.

Pacjentka zdecydowała się na zabieg powiększenia brody kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetycznym. Po około 3 tygodniach od zabiegu broda spuchła, była bolesna, tkliwa. Pacjentka w międzyczasie gorączkowała. Zmienił się kształt brody, pojawił się objaw chełbotania (świadczący o powstaniu ropnia).

Leczenie było długie i bolesne. Najpierw zdrenowano ropień (opróżniono wydzielinę ropną), i oczyszczono tkanki, następnie podano pacjentce dwa rodzaje antybiotyków. Po opanowaniu stanu zapalnego resztki kwasu hialuronowego rozpuszczono hialuronidazą. Na brodzie pozostała niewielka blizna. Dalsze leczenie, w celu poprawy wyglądu brody odbedzie się po około 6 miesiącach  od wygojenia się pacjentki.

Powikłania po toksynie botulinowej

Powikłania po botoksie, medycyna estetyczna, Warszawa

Każdy zabieg medycyny estetycznej jest obarczony ryzykiem powikłań. Brak znajomości anatomii, funkcjonowania mięśni twarzy często powoduje powstanie powikłań, które utrzymują się od trzech do czterech miesięcy od podania produktu. Pajentkom trudno jest pracować z opadniętą powieką, czy oczopląsem, dlatego też  zapraszam do gabinetu MediWell Beauty, Warszawa, Praga Południe, chetnie pomogę.

Opadnięcie powieki po botoksie, leczenie, dr Marta Skoczylas, Warszawa

Jednym z najczęstszych powikłań po podaniu toksyny botulinowowej jest opadnięcie powieki. Jest to wynik podania zbyt dużej dawki botoksu, w niewłaściwy mięsień na czole pacjentki. Pacjenci nie mogą wtedy unieść powieki, otworzyć oka. Utrudnia to pracę zawodową. Nieco rzadziej zdarza się opadanie brwi (twarz jest wtedy smutna i zmęczona), przy ostrzykiwaniu kurzych łapek często występuje oczopląs, podwójne widzenie  lub nadmierne łzawienie oczu. 

Podanie toksyny botulinowej w okolicę ust, powoduje asymetryczny uśmiech,  ślinotok, trudności w wymowie (usta nie składają się prawidłowo), ostrzykiwanie szyi może spowodować zaburzenia połykania, zaburzenie mowy. Lekarz, który decyduje się na wykonywanie injekcji „off label”, czyli poza wskazaniami medycznymi powinien mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę.

Leczenie pacjenta zależy od objawów,  podajemy krople oczne (np Iopidine 0,5%, która przyspieszaskurcz mięśni i poprawia widzenie), unosimy brwi za pomoca nici, stosujemy zabiegi laserowe, zabiegii radiofrekfencji igłowej, rodzaj wybranej terapii zależy od stanu pacjenta.

Jak usunąć botoks z twarzy? Leczenie powikłań po botoksie.

Botoks jest białkiem, możemy go więc skoagulować, skrócić czas jego dzialania. Najważniejsze jest ciepło, dlatego też podstawą leczenia jest energia laserowa lub radiofrekfencja mikroigłowa. Ja zwykle zalecam zabiegi radiofrekfencją igłową 1x w tygodniu do czasu ustąpienia objawów.

Jeżeli nie macie dostępu do lekarza, który zajmuje się leczeniem powikłań po zabiegach medycyny estetycznej proszę idzcie do sauny. Wizyta w saunie codziennie, lub co drugi dzień przyspiesza degradację botoksu, przywraca mimikę twarzy.

Ile kosztuje leczenie powikłań po zabiegach medycyny estetyczne? Mediwell Beauty, dr Marta Skoczylas

Cena zabiegu podawana jest na wizycie lekarskiej, po zbadaniu i obejrzeniu pacjenta. 

Powikłania po kwasie hialuronowym

Powikłania po wypełniaczach. Warszawa, gabient medycyny estetycznej.

Wiele programów telewizyjnych pokazuje podanie kwasu hialuronowego jako zabieg prosty i łatwy. Wstrzykniecie kwasu hialuronowego może się wiązać z wieloma powikłaniami, o których trzeba wiedzieć przed zabiegiem, ponieważ mogą one zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta.

Powikłania po kwasie hialuronowym jak ich unikać? Dr Marta Skoczylas, Warszawa

Kilka słów o powikłaniach po podaniu kwasu hialuronowego: są one albo wynikiem nieprawidłowego podania produktu, albo podania złej jakości produktu, bardzo rzadko zdarza się powikłanie przy prawidłowym podaniu, ale także trzeba się z tym liczyć.

Siniak i krwiak to nie powikłania, to następstwo kłucia igła, znikną po 7 dniach, nie martwimy się nimi zupełnie. Pacjentkom radzę wtedy stosowanie maści z heparyną lub aryniką i lampke wina na uspokojenie. Dużo poważniejszym powikłaniem jest duży krwiak głęboko w tkankach, obrzęk, czy reakcja alergiczna na podany produkt. Reakcja alergiczna może się objawić wstrząsem anafilaktycznym prowadzącym do śmierci pacjenta. Ważne jest aby produkt wstrzykiwał doświadczony lekarz, który ma w gabinecie zestaw do ratowania życia. Jest to bardzo ważne, a niewiele się o tym mówi. Jedna z moich Pań miała alergie na lignokainę, bedącą w produkcie, sytuacja była poważna. Proszę nie lekceważcie tego.

Powikłaniem po kwasie hialuronowym może być zakażenie skóry i ropień skóry, wymagający leczenia antybiotykiem. Często to leczenie jest długie, wymaga zastosowanie kilku antybiotyków, leków sterydowych. Po leczeniu ropni mogą zostać na twarzy blizny i zaciągnięcia.

Najpoważniejszym powikłaniem po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego jest martwica skóry, martwica skóry powstaje po podaniu kwasu hialuronowego do naczynia. Jej konsekwencja może być ślepota gdy zatkana zostanie tętnica oczna. Może się to zdarzyć przy podanwaniu kwasu hialuronowego w okolicę oczu, czoła, kurzych łapek. Doświadczony lekarz podaje wtedy hialuronidazę zagałkowo, sytuacja jest niezwylke dramatyczna. 

Mam nadzieję, że te kilka słów uzmysłowią Państwu jak ważne jest podanie kwasu hialuronowego przez doświadczonego lekarza, że nie jest to tylko zabieg kosmetyczny.

Leczenie powikłań medycyny estetycznej, Warszawa, lekarz, Mediwell Beauty

Leczenie powikłań po podaniu kwasu hialuronowego jest trudne, wykorzystujemy do tego wiele leków i produków. W zależnosci od rodzaju powikłania stosuję leczenie sterydami, antybiotykami, drenuję ropnie, zakładam sączki. Często podaję hialuronidazę aby rozpuściła kwas hialuronowy, który spowodował spustoszenie w ciele naszych pacjentek.

Jak rozpuszcza się kwas hialuronowy, co to jest hialuronidaza? Medycyna Estetyczna,  Warszawa

Kwas hialuronowy ulega rozpuszczeniu przez enzym hialuronidazę. Enzym ten jest białkiem, więc może powodować powikłania sam w sobie, np. reakcję alergiczną. Zawsze przed wstrzyknieciem hialuronidazy dr Marta Skoczylas przeprowadza test alergiczny, aby upewnić się że pacjent nie jest uczulony na ww. białko.

Po teście alergicznym lekarz wstrzykuje hialuronidazę, tam gdzie jest nadmiar kwasu hialuronowego, lub gdzie zaczyna się martwica tkanek. Ilość podanego produktu zależy od sytuacji klinicznej, stanu pacjenta. Zabieg nie jest bolesny, ale zawsze po nim może się pojawić krwiak, siniak.

Czasami uda się wyleczyć powikłanie w trakcie jednej wizyty, niekiedy pacjent musi przyjść na kilka wizyt. Ja staram się rozpuszczać tylko nadmiar kwasu hialuronowego, ale czasami trzeba rozpuścić cały podany kwas, wtedy w miejscu rozpuszczania pojawia się ubytek, zagłębienie tkanek, trzeba je ponownie wypełnić za jakiś czas. Leczenie powikłań przeprowadzane jest przez doświadczonych lekarzy, dlatego też zapraszam do nas do gabientu, warszawa, praga południe, MediWellBeauty.

Ile kosztuje rozpuszczanie kwasu hialuronowego? lekarz, Warszawa, Praga Południe

Dokładne ceny znajdziecie Państwo w zakładce cennik. W trakcie konsultacji lekarz potwierdza ostateczną cenę zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego..

Powikłania po blefaroplastyce powiek

Opuchlizna po operacji powiek, siniaki po plastyce powiek

Po plastyce powiek obrzęk jest naturalnym następstwem po zabiegu. Spuchnięta jest górna powieka, często dolna powieka. Obrzęk ustępuje powoli, okol może być spuchnięte nawet do dwóch tygodni po zabiegu. Z czasem będzie się on zmniejszał, ale jest nieunikniony. W przypadku obrzęku powiek zalecamy chłodzenie okolicy oka przez kilka dni po zabiegu. Okłady z lodem, chłodne żelpaki znacznie przyspieszają gojenie.

Naturalnym następstępstwem po blefaroplastyce jest siniak, krwiak w okolicy oka. Zależy od od rodzaju operacji (czy lekarz używa skalpela, czy noża elektrycznego: przy tym drugim krwawień jest dużo mniej). U niektórych pacjentek, palących papierosy naczynia krwionośne są bardziej kruche i siniaki występują częściej. W przypadku siniaków, krwiaków okularowych ich resorbcja trwa od 7-14 dni. Maści z aryniką, heparyną pomagają w ich resorbcji.

Blizny po operacji powiek, blizny po blefaroplastyce

Blizny po blefaroplastyce są zawsze. Każde przecięcie skóry, a następnie gojenie pozostawia po sobie bliznę. PAcjentki martwią się, że jej blizna jest przerośnięta, czerwona, wystaje nad powierzchnię skóry. W przypadku blizn najważniejsza jest cierpliwość. Blizna przebudowuje się około 12 miesięcy, i nawet pierwotnie czerwona i brzydka blizna może zmienić się w jasną i niewidoczną. Pierwsza kontrola tworzącej się blizny odbywa się po 7 dniach, gdy zdejmujemy szwy i spradzamy jak goi się rana.  Kolejna kontrola jest po 3 miesiącach bo tyle czasu potrzeba aby rana prawidłowo się zrosła, i moża było ocenić jej wygląd i zaplanować przyszłe leczenie.

3 miesiące to minimalny czas kiedy blizna ulega zagojeniu. W tym czasie należy właściwie dbać o bliznę. Przede wszystkim nawilżąć ją i natłuszczać. Proszę to robić min. 3x dziennie. Warto stosować maści silikonowe, a na noc plastry silikonowe uciskającą blizny i sprzyjającą jej przebudowie. Druga zasada dotycząca blizn to jej delikatny masaż, aby blizna stała się bardziej elastyczna. Delikatny masaż sprawia, że blizna jest miękka i plastyczna. Największym błędem jest pozostawienie blizny bez żadnej pielęgnacji. Przesuszona i zaniedbana blizna goi się dużo wolniej, i dłużej pozostaje brzydka.

Po 3 miesiącach możemy zacząć placować na blizną. Jednym z skutecznych sposobów jest wstrzykiwanie w bliznę osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatopłytkowej. Zabiegi takie wykonujemy 3x co 3 tygodnie. W międzyczasie można wykonać zabieg laserem frakcyjnym, aby przebudować bliznę, spowodować jej spłaszczenie. Proszę jednak pamiętać, że laser frakcyjny sprawia, że blizna jest czerwona, łuszczy się. Więc warto zachować cierpliwość, w oczekiwaniu na ostateczny efekt. Około 6 miesiąca od zabiegu dzięki zaplanowanym zabiegom, blizna staje się nitkowana i cieniutka.

Obniżenie brwi po blearoplastyce powiek

Wiele pacjentek prosi o wykonanie radykalnej plastyki powiek, wycięcie jak największej ilości skóry w celu uzuskania efektu, który będzie trwał jak nadłużej. Często nie jest to właściwe. Zbyt duże wycięcie skóry, lub nawet prawidłowe wycięcie skóry, ale przy małym oku powoduje delikatne obniżenie brwi. Blizna gojąc się obkurcza się ściągając brwi do dołu. Dlatego też wielu lekarzy proponuje pacjentom połączenie blefaroplastyki powiek gónych z liftingiem brwi. Lifting brwi polega na wycięciu niewielkiej ilości skóry na brwiami i uniesienie ich ku kurze. Daje to objawy otwartego oka, ale w zamian pozostawia niewielką bliznę tuż nad brwiami.

Asymetria powiek po blefaroplastyce powiek

Po zabiegu może się pojawić asymetria powiek, utrata funkcji powieki, rozejście się rany, utrata czucia, przeczulica. Asymetria lub niewystarczająca korekta nieakceptowana przez pacjenta: wymaga ona przeprowadzenia kolejnego zabiegu w terminie około 6 miesięcy po pierwotnym zabiegu. 

Zespół suchego oka, nadmierne łzawienie oczu po plastyce powiek

Zespół suchego oka, lub nadmierne łzawienie pojawiają się zwylke po zabiegu wycięcia powiek, przemijają po kilku tygodniach. W bardzo rzadkich przypadkach jest to syndrom, który pozostaje na stałe. Niekiedy pojawia się przejściowa, lub stała utrata rzęs.

Jednym z niewielu, ale ważnych następstw plastyki powiek są zaburzenia psychiczne związane z niespełnieniem oczekiwań pacjenta, niezodowoleniem z nowego wyglądu. Przed zabiegiem , należy założyć, że nigdy nie da się uzyskać symetrii obu oczu, pacjent powinien być tego świadomy przed podpisaniem zgody na zabieg.

Tel: 785 17 08 71

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa

recepcja@mediwell-beauty.pl