Medycyna Estetyczna, Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala nam spowolnić proces starzenia się skóry, przywrócić wygląd sprzed kilku lat. Czasami, niektóre elementy naszego ciała po prostu się nam nie podobają. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy to naprawić, skorygować. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładną konsultacją lekarską, na której omawiane są możliwe do uzyskania rezultaty. Jesteśmy od tego, by doradzić, wybrać najwłaściwszą drogę do piękna i dobrego samopoczucia.

Lista Zabiegów

Wygładzanie zmarszczek, toksyna botulinowa.

Wygładzanie zmarszczek, wstrzykiwanie botoksu.  Medycyna estetyczna, Warszawa

Toksyna botulinowa jest powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy. Podawana przez lekarza jest bezpieczna, efektem jej działania jest wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie twarzy pacjenta. Toksynę botulinową stosujemy do ostrzykiwania zmarszczki między brwiami, tak zwanej „lwiej bruzdy”, zmarszczek podłużnych czoła, pojawiających się przy patrzeniu do góry, zmarszczek wokół oczu, tak zwanych „kurzych łapek”.

W MediWell Beauty botoks podajemy także w celu usunięcia zmarszczek okolicy nosa: tzw.: „zmarszczek króliczych”, leczenia uśmiechu dziąsłowego, polegającego na nadmiernym odsłanianiu dziąseł przy uśmiechu, poprawy wyglądu brody, leczenia tzw: kamienistej brody. Stosujemy go do poprawy wyglądu szyi, zmniejszania pionowych i poprzecznych bruzd szyi. 

Na czym polega zabieg wstrzyknięcia botoksu?  Gabient medycyny estetycznej, Warszawa

Wstrzyknięcie botoksu  jest zabiegiem bardzo krótkim, wiąże się z niewielkim bólem.W miejscu podania toksyny  może wystąpić zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach. Pierwsze efekty działania botoksu pojawiają się w ciągu 5-7 dni, utrzymują się od 3 do 4 miesięcy.

Ile kosztuje botoks? Medycyna Estetyczna, MediWell Beauty

Aktualna cena zabiegu podana jest w cenniku na stronie interentowej, cena zależy od ostrzykiwanej okolicy, a nie od ilości podanych jednostek. 

Botox, bruksizm, zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami, bruksizm, medycyna estetyczna, Warszawa, Praga Południe

Bruksizm to schorzenie polegające na  tarciu zębami żuchwy o zęby szczęki. Najczęstrzym i nabardziej charakterystycznym objawem bruksizmu jest zgrzytanie zębami w nocy. W wyniku stresu ludzie samoistnie zaciskają zęby, przesuwająć szczękę względem żuchwy. Nadmierny nacisk powoduje pękanie szkliwa, ścieranie koron zębów, choroby przyzębia, krwawienia dziąseł, nadmierną ruchliwość zębów. Przyczyną bruksizmu jest nadmierny przerost mięśni żwaczy, żwacze są tak silne, że w wyniku ich skurczu u pacjentów pojawiają się napięciowe bóle głowy, czasami bóle ucha, czy zaburzenia słuchu. Objawem estetycznym jest kwadratowy owal twarzy.

Leczenie bruksizmu, Warszawa, gabient medycyny estetycznej, Warszawa, dr Marta Skoczylas

Istnieje kilka metod leczenia bruksizmu, zgrzytania zębami. Jedną z metod jest stosowanie szyny relaksacyjnej na noc (chroniącej zęby pacjenta przez uszkodzeniem mechanicznym), drugą bardzo skuteczną jest wstrzyknięcie Botoksu  w mięśnie żwacze, w celu osłabienia ich siły nacisku.  Dzięki działaniu Botoxu, mięśień  żwacz zmniejsza swoją masę, a przez to siłę nacisku szczęki na żuchwę. Dodatkowym efektem wizualnym jest wysmuklenie twarzy, zmiana „kwadratowego owalu twarzy” na podłużny. Stomatolodzy uważają, że przy jednoczesnym leczeniu bruksizmu szyną relaksacyjną, Botoks powinien być podawany regularnie przez minimum rok co 3 miesiące, w celu skutecznego wyleczenia bruksizmu.

Bruksizm, cena zabiegu w Warszawie, MediWell Beauty, Dr Marta Skoczylas

Aktualna cena zabiegu znajduje się w zakładce cennik. Jeżeli istnieje potrzeba podania większej ilości toksyny botulinowej, ze względu na przerost żwaczy lekarz informuje o cenie przed zabiegiem.

Botox, napięciowe bóle głowy, karku

Przewlekłe, napięciowe bóle głowy, medycyna estetyczna, Warszawa

W obecnych czasach, przy przewlekłym stresie wiele osób cierpi na uporczywe bóle głowy, napięciowe bóle głowy. Stresująca praca, izolacja i stres związany z COVID 19, powoduje napięcie, sztywność karku, bóle szyi. Na tego rodzaju bóle nie działają leki przeciwbólowe Skuteczne są masaże i zmniejszenie napięcia mięśni na stałe za pomocą Botoksu.

Bóle karku, bóle szyi, napiecie i stress, leczenie, Warszawa, Praga Południe, MediWell Beauty

Aby znieść sztywność karku, bóle kręgosłupa szyjnego podajemy Botoks. Neurolodzy od lat leczą przykurcze mięśniowe i spastyczność mięśni za pomocą toksyny botulinowej: Botox-u czy Xeomin-u. Zabieg wykonywany jest przez lekarzy, którzy mają wiedzę i doświadczenie gdzie podać toksynę botulinową, w które miejsca spustowe należy je wstrzykiwać. Każdy z nas ma swoje dolegliwość, a ta należy do mnie:), toksyna pomaga mi od lat na bóle karku dlatego jeżeli macie ten problem zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie.

Cena zabiegu, napięciowe bóle głowy, Warszawa, Praga Południe, dr Marta Skoczylas

Cena zabiegu w gabiencie w Warszawie, dostępna jest w cenniku. W trakcie zabiegu podawane jest 100 jednostek toksyny botulinowej.

Nadpotliwość głowy, pach, dłoni, stóp

Nadmierne pocenie się głowy, pach, dłoni i stóp, medycyna estetyczna, Warszawa

W naszym gabiencie dosyć często wykonujemy zabiegi leczenia nadmiernego pocenia się. Nadpotliwość głowy, pach, dłoni, czy stóp często jest genetyczna, występuje ona u osób nadmiernie podatnych na stress, źle znoszących wystąpienia publiczne, osobom bardzo emocjonalnym. Nadmierne pocenie głowy, pach, czy dłoni jest dużym problem dla pacjentów. Przy nadmiernym poceniu się głowy , skóra głowy i włosy są mokre już kilka godzin po ich umyciu i ułożeniu, nadpotliwość pach wymaga zmiany koszuli kilka radzy dziennie, a mokre i zimne ręce nie mogą podawane w trakcie spotkań businesowych.

Jak wygląda zabieg leczenia nadmiernego pocenia Botoksem? lekarz, Warszawa, Praga Południe

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej w skórę głowy, pach, dłoni , stóp jest zabiegiem wymagającym wiedzy medycznej, zawsze powinien być wykonywany przez lekarza. Przed zabiegiem lekarz stosuje znieczulenie za pomocą kremu lub zastrzyku podając miejscowo 2% roztwór lignokainy. Po znieczuleniu tkanek Botox jest podawany a pomocą cienkiej igły. Lekarz wykonuje dużo ukłuć w skórę głowy, pach, czy dłoni, każde z ukłuć blokuje część gruczołów potowych ostrzykiwanej okolicy.  Pierwszy efekt zabiegu pacjenci widzą już po 5 dniach od podania toksyny, zmniejszenie nadmiernej potliwości utrzumuje się około 8 miesięcy.

Leczenie pocenia  Botoksem, cena zabiegu, medycyna estetyczna, Warszawa

Aktualny cennik zabiegów jest w umieszczony w zakładce na stronie interentowej. Standardowo podawane jest 100 jednostek toksyny botulinowej. W przypadku konieczności podania większej ilości toksyny cena uzgadniana jest z pacjentem przed zabiegiem.

Wypełnienie tkanek, kwas hialuronowy

Wypełnienie doliny łez, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,medycyna estetyczna, Warszawa, lekarz

Wypełnianie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w medycynie estetycznej. Po 35 roku życia nasza skóra powoli traci jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Pacjentki naczęściej zauważają ubytek objętości w bruzdach nosowo-wargowych, przy pracy przy komputerze często przeszkadzają im cienie pod oczami. Defekty te korygujemy kwasem hialuronowym, zwykle wystarczy 1 ml produktu do uzyskania satysfakcjonującego efektu kosmetycznego.

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany do wypełnienia różnego rodzaju zmarszczek. Proszę pamiętać, że mamy różne produkty do różnych okolic twarzy i ciała. Okolice mimiczne wymagają podania miekkiego produktu, który współpracuje z ruchami mimiczymi twarzy, a podparcie policzków, ich uniesienie wymaga produktu twardego, o dużej sile uniesienia. Dlatego tak ważna jest znajomość anatomii twarzy i doświadczenie lekarza podającego produkt. W moim gabinecie zwykle mam około  10 różnych kwasów hialuronowych, o różnej gęstości i elastyczności, podajemy je w zależności od wskazania i wypełnianej okolicy.

Powiększenie ust, nawilżenie ust, gabinet medycyny estetycznej, Warszawa

Wypełnienie ust nie jest terminem jednoznaczym. W zależności od wieku pacjetek stosujemy różne techniki wstrzyknięcia kwasu hialuronowego do osiągnięcia efektu oczekiwanego przez pacjentkę.  Młode dziewczyny chcą mieć pełne,  namiętne usta,  panie koło 50 r.ż wolą usta dyskretne, z delikatnie podkreślonym konturem, dobór produktu jest tutaj kluczowy i w większości przypadków on warunkuje osiągnięcie pożądanego efektu.

Cena wypełnienia zmarszczek, cena wypełnienia ust, medycyna estetyczna, Warszawa

Cena zabiegu wypełnienia zmarszczek, powiększenia ust dostępna jest w cenniku. Cena jest uzależniona od rodzaju kwasu hialuronowego użytego to zabiegu, jego gęstości, marki produktu.

Nici PDO, nici liftingujące skórę Barb 4D

Napinanie skóry nićmi PDO, unoszenie „chomików” nićmi z haczykami Barb 4D, lekarz, Warszawa

Z wiekiem na naszej twarzy pojawiają się drobne zmarszczki, załamania skóry. Skóra rozciąga się opadając ku dołowi, tworząc nieestetyczne „chomiki”, powodując nadmierne opadania podbródka. Jedną z metod ujędrniania skóry jest zastosowanie nici.

Na naszym rynku mamy dwa rodzaje nici, nici regenrujące i nici liftingujące, unoszące tkanki. Nici regenerujące to wszystkie nici PDO,PLLA, cienkie i delikatne. Nici te służą do zagęszczania skóy, likwidacji drobnych zmarszczek skóry. Nici te po założeniu sa w skórze około 6 miesięcy, potem rozpuszczają się zagęszczając i napinając skórę. Nici liftingujące to nici grube, nici haczykowe, Barb4D. Nitki te służą do unoszenia tkanek np.: „chomików”, poprawy owalu twarzy, unoszenia podbródka. Nitki te zahaczają się o skórę haczykami, które unoszą skórę do góry i ją napinają.

Czy zabieg założenia nici boli, jakie są powikłania po niciach, medycyna estetyczna, Warszawa

Zabieg założenia nici PDO jest prawie bezbolesny, w gabiencie MediWell Beuaty stosuję znieczulenie w kremie lub injekcji, aby wyeliminować ból. Ból , jeżeli pacjent nie chce znieczulenia związany jest jednynie z przekłuciem skóry, samo wprowadzanie nici jest bezbolesne. Po zabiegu nitki te mogą pacjenta kłuć przez około 2 tygodnie, mogą być one wyczuwalne przez skórę. Z czasem, otoczą je włókna kolagenowe i przestaną być widoczne.

Nici liftingujące, z haczykami, są bardziej skomplikowane w założeniu. Ja do ich założenia zawsze stosuję znieczulenie  dentystyczne. Nici Barb 4D, nici z haczykami unoszą skórę do góry, więc przez kilka dni po zabiegu pacjent ma uczucie ciągnięcia skóry, może także odczuwać ukłucia skóry przez końcówki nici. Niekiedy nici powodują pofalowanie skóry, jej zaciągnięcie. Dolegliwości te mijają po około dwóch, trzech  tygodniach. Nitki te także ulegają naturalnemu rozkładowi w naszych tkankach, zakładamy je raz na 12-15 miesięcy.

Cena nici PDO, cena nici z haczykami, medycyna estetyczna Warszawa, dr Marta Skoczylas

Aktualna cena zabiegu znajduje się w zakładce cennik. Pacjentki, które nie korzystały jeszcze z zabiegu nićmi powinny wiedzieć, że cena zabiegu nićmi PDO do regeneracji skóry jest dużo niższa, niż nićmi z haczykami. Nici z haczykami są dużo grubsze i mocniejsze i ich cena jest uzależniona od grubości, materiału z jakiego sa wykonane. Dlatego też widzicie Panie dużą rozbieżność w cenach w różnych gabientach. Niska cena zabiegu może oznaczać wykorzystanie najprostszych, nici, które degradują się już po 3 miesiącach.

Leczenie cellulitu, rozpuszczanie tłuszczu

Przyczyny powstania cellulitu, medycyna estetyczna, Warszawa

Cellulit to słowo znane każdej kobiecie. 85% kobiet ma cellulit, bez względu na wiek. Cellulit jest to tkanka tłuszczowa, która się nadmiernie rozrasta, uciska na naczynia krwionośne upośledzając krążenie krwi. Przyczyny powstawania cellulitu są różne: to płeć, rasa biała, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne (wysokie stężenia estrogenów). Możemy wyróżnić cztery stadia cellulitu, od niewielkiego obrzęku skóry, poprzez efekt skórki pomarańczy, aż do cellulitu występującego z dużym obrzękiem, bolesnością przy dotyku.

Lecznie, rozpuszczanie cellulitu, Warszawa, dr Marta Skoczylas

Cellulit, będący przypadłością kobiet występuje zarówno u kobiet szczupłych jak i nieco bardziej puszystych.  Trudno się go pozbyć ćwiczeniami fizycznymi, czy dietą.  W naszym gabiencie w Warszawie, na Pradze Południe rozpuszczamy cellulit preparatami, które uszkadzają ściany komórek tłuszczowych powodując ich pękanie, i eliminacje tłuszczu przez komórki żerne, fagocyty. Na rynku mamy kilka skutecznych preparatów, które możemy wykorzystać, w zależności od nasilenia cellulitu, np.: Alydia, Celluform, Fosfatydylocholina, czy Aqaulyx.

Drugi podbródek, rozpuszczanie tłuszczu, Warszawa, lekarz

U wielu Pań z wiekiem pojawia się drugi podbródek, nadmiar tłuszczu pod brodą i częściowo na szyi. W gabinecie medycyny estetycznej staramy się ten tłuszcz rozpuścić preparatami typu Aqualyx, uszkadzającymi komórki tłuszczowe, powodujące rozpad tłuszczu. Efekty nie pojawiją się od razu, Aqaulyx podawany jest kilkakrotnie, wykonujemy 3-4 zabiegi. Zabieg nie jest bolesny, do preparatu dodawane jest znieczulenie miejscowe. Naturalnym następstwem po zabiegu jest obrzęk ostrzykiwanej okolicy, utrzymujący się przez 3-5 dni. Jest to miejscowy stan zapalny skóry, w trakcie którego eliminowane są uszkodzone komórki tłuszczowe.

Ile kosztuje rozpuszczanie tłuszczu, Warszawa, MediWell Beauty

Cena zabiegów leczenia cellulitu i rozpuszczania tłuszczu znajduje się w zakładce cennik, jest ona uzależniona od ostrzykiwanej okolicy i ilości zużytego preparatu. Cena potwierdzana jest przez dr Martę Skoczylas przed zabiegiem, po zbadaniu pacjenta.

Mezoterapia igłowa: twarzy, szyi, dekoltu

Mezoterapia igłowa, medycyna estetyczna, lekarz

Po 35 roku życia nasza skóra powoli zaczyna tracić swoją jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w tkankach. Jeżeli chcemy zachować dobrą jakość skóry należy o nią dbać. Jedną z metod jest zabieg mezoterapii igłowej polegający na wstrzyknięciu w skórę kwasu hialuronowego, peptydów biomimetycznych, witamin i mikroelementów niezbędnych do odbudowy i odnowy skóry.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej, Warszawa

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest w seriach, zwykle co 2 lub 3 tygodnie. Zaleca się wykonanie 4 zabiegów do właściwego odżywienia i odbudowy skóry. Ważne jest aby stosować produkty zarejestrowane do injekcji, mające certyfikaty Unii Europejskiej, bo tylko te produkty zostały przebadane pod kątem potencjalnych alergii, działań niepożądanych.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej, Warszawa, MediWell Beauty

Mezoterapia igłowa utrzymuje skórę w dobrej kondycji, spowalnia proces tworzenia się zmarszczek, spowalnia proces starzenia się skóry. Nasza skóra w sposób ciągły podlega procesom uszkodzenia przez promienie słoneczne, wolne rodniki. Produkty do mezoterapii igłowej, przygotowane w laboratoriach farmaceutycznych mają na celu usuwać wolne rodniki, odwracać skutki uszkodzenia skóry powstałe w trakcie opalania się, ekspozycji skóry na wiatr, zmienne temperatury.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii na twarz, Warszawa, MediWell Beauty

Cena zabiegu uzależniona jest od rodzaju wykorzystanego produktu, waha się od 400 zł do 1000 zł. Zależy od jego składu, zawartości kolagenu, lub kwasu hialuronowego. Przykładowe ceny znajdziecie Państwo w zakładce cennik. Dokłada cena jest podawana przez lekarza, w trakcie konsultacji lekarskiej.

DermaPen, nakłuwanie,ujędrnianie skóry

DermaPen, mikronałuwanie skóry 

DermaPen jest urządzeniem do ujędrniania skóry. Wyglądem swoim przypomina elektryczną szczotkę do zębów, zakończoną wirującą końcówką z 36 igłami. Zabieg polega na uszkodzeniu skóry przez wirujące igiełki na głębokość od 0,1 mm do 2 mm (głębokość nakłucia ustalana jest indywidualnie w trakcie zabiegu).

Mikrouszkodzenia skóry, zmuszają ją do przyspieszonej regeneracji i gojenia, skóra ulega zagęszczeniu. Stosując różne produkty (wylewane na skórę w trakcie zabiegu), możemy zniwelować każdy problem skóry. Mieszanki aminokwasów, peptydów biomimetycznych, lub ampułek z kwasem hialuronowym przywracają jędrność i napiecie skóry. Dzieki dostępności różnych produktów, ampułek do mikronakłuwania zabieg ten możemy wykonać w każdym wieku, na każdy problem skóry. 

Zabieg łączony: DermaPen + Retix C

Zabieg DermaPen w połączeniu z Retix C jest ostatnio moim ulubionym zabiegiem. Retix C to opracowana labolatoryjnie mieszanka kwasów  oraz retinolu stosowana do wyrównania kolorytu skóry, redukcji przebarwień, zwężenia porów, czy zmniejszenia produkcji łoju. 

Zabieg polega na rozprowadzeniu na skórze ampułki z witaminą C, kwasem ferulowym, niacyną, a następnie wykonaniu na tym produkcie zabiegu mikronakłuwania skóry. Po zakończeniu procesu mikronakłuwania na skórze rozporowadzany jest 4% retinol oraz czynniki wzrostu, które powodują dodatkową przebudowę skóry. Zabieg ten nazywamy zabiegiem stymulująco-złuszczającym. Może po nim wystąpić drobne złuszczanie skóry, efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie. Standardowo wykonujemy 3-4 zabiegi, ale wszystko zależy od rodzaju skóry i oczekiwań pacjenta.

Zabieg łączony: DermaPen + Smart DNA Therapy

DermaPen, mikronakłucia możemy łączyć również z innymi produktami. Jednym z ciekawszych rozwiązań dla cer delikatnych i naczyniowych jest wykorzystanie urzadzenia DermaPen z nano katridżami. Te katridże, zamiast igieł mają takie miękkie wypustki, które nie drażną skóry a jedynie wmasowują i wprowadzają silne antyoksydanty (wchodzące w skład tej terapii) w skórę, wzmacniając ją i odbudowując.  

Zabieg Smart DNA Therapy to zabieg antyoksydacyjny, stosowany całorocznie, zawiera on peptydy i czynniki wzrostu komórek, które chronią komórki, i inicjują procesu naprawcze DNA komórek skóry. Przywracają skórze napięcie, rozświetlenie i młodszy wygląd.

Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting

Wampirzy lifting, MediWell Beauty, lekarz, Warszawa

Osocze krwi (zawierające „płytkowe czynniki wzrostu”) jest wykorzystywane w medycynie estetycznej do odnowy skóry, pobudza ono proces regeneracji tkanek, wygładza skórę, poprawiają jej elastyczność, napięcie, wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, pobudza komórki skóry do tworzenia nowego kolagenu, stymuluje owłosioną skórę głowy, hamuje wypadanie włosów, stosowane jest w celu stymulacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, pośladków, okolicy sromu i pochwy. Osocze bogatopłytkowe jest bardzo skuteczne w leczeniu świeżych blizn, rozległych blizn po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem naturalnym, wpisującym się w ekologiczny tryb życia, wpisuje się idelanie w modę na

Procedura zabiegu wstrzyknięcia osocza, dr Marta Skoczylas

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, „wampirzy lifting” rozpoczynamy od pobrania krwi od pacjentki. Pobrana krew jest odwirowana, a następnie odpowiednio przygotowana przez lekarza. Zawiera ona tzw.: płytkowe czynniki wzrostu, które bardzo aktywnie stymulują skórę. Osocze jest wstrzykiwane w skórę np: twarzy  pacjentki w wielu miejscach. Pacjentka wygląda jak pokłuta przez „komary”, ale nie ma siniaków.  Pacjentki mogą na drugi dzień iść do pracy.

W wyniku działania osocza skóra staje się młodsza, bardziej napięta, jędrniejsza, jednak na te efekty trzeba poczekać około 2-3 tygodnie. Osocze stymuluje skórę do wytworzenia nowych włókien, sybstancji międzykomórkowej. Jest to proces naturalnej odnowy skóry, więc efekty nie są natychmiastowe. Zalecamy powtórzenie zabiegu 3 razy co 3 tygodnie, aby odnowa skóry była pełna i całkowita. Nowe włókna kolagenowe pozostają z nami na stałe budując skórę, nadając je młodszy wygląd.

Ostrzykiwanie skóry fibryną: fibryna strukturalna i komórkowa

Zabieg fibryną, medycyna estetyczna Warszawa 

Fibryna jest białkiem naturalnie występującym w osoczu krwi, wykazuje silne właściwości regeneracyjne. Śródskórne lub podskórne podanie fibryny odwirowanej z krwi pacjenta daje doskonałe efekty w spłycaniu zmarszczek, wypełnianiu bruzd twarzy, w leczeniu blizn, rozstępów skóry. Jest również bardzo skuteczna w leczeniu łysienia typu męskiego.

 Z naszej krwi możemy wyizolować dwa rodzaje fibryny, fibrynę strukturalną, która wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do tworzenia stelaża w skórze dla tworzacej się nowej tkanki skóry, oraz fibrynę komórkową, odpowiedzialną za  tworzenie nowych komórek skóry, włókien kolagenowych, elastyny. Zawiera ona czynniki wzrostu komórek oraz komórki macierzyste. Komórki te dzielą się i budują nową tkankę skórny. Połączenie dwóch rodzajów fibryn, zapewnia odbudowę skóry, jej wzmocnienie. Stosujemy ją zarówno do leczenia trudno gojących się ran, jak i wzmacniania i odbudowy starzejącej się skóry. Fibryna jest bardzo skuteczna u Pań, które w przeszłości lubiły się opalać, a teraz chciałyby pozbyć się uszkodzeń posłonecznych na twarzy i dekolcie.

Ostrzykiwanie skóry fibryną. dr Marta Skoczylas, MediWell Beauty, Warszawa

W dniu zabiegu pobiera się krew pacjenta do sterylnym probówek, (jest to typowe pobranie krwi jak przy badaniach laboratoryjnych). Po odwirowaniu pobranej krwi uzyskiwane jest osocze krwi, lub fibryna, w zależności od celu i zakresu zabiegu. Przed zabiegiem lekarz znieczula skórę kremem znieczulającym. Po oczyszczeniu i dezynfekcji twarzy, uzyskany preparat wstrzykiwany jest w skórę pacjenta za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł. W przypadku podawania osocza lub fibryny komórkowej nakłucia są płytkie, na skórze pozostają po nich drobne pęcherzyki. Przy podaniu fibryny strukturalnej nakłucia są nieco głębsze. W trakcie zabiegu pacjent może czuć rozpieranie, szczypanie, niewielką bolesność. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, obrzęknięta. Pęcherzyki ulegną wchłonięciu w ciągu kilku godzin po zabiegu. Po podaniu osocza krwi, fibryny komórkowej obrzęk trzymuje się do 2 dni, po podaniu fibryny strukturalnej obrzęk może utrzymywać się około 4-7 dni. Jest to naturalne następstwo pozabiegowe.

Liczba zabiegów zależy od kondycji skóry pacjenta oraz oczekiwanych efektów zabiegu. Zalecamy 3 zabiegi co 2-3 tygodnie.

Czy różni się fibryna od osocza bogatopłytkowego? Medycyna estetyczna Warszawa, MediWell beauty

Osocze bogatopłytkowe  stosowane jest zarówno do gojenia się skóry, jej regeneracji  jak i  odmłodzenia i zagęszczenia skóry. Fibryna dziala nieco inaczej, pomaga ona na odbudowę struktury skóry. Fibryna strukturalna buduje w skórze stelaż do którego przyklejają się komórki skóry tworzące włókna kolagenowe i elastynę. Fibryna zagęszcza nam skórę i rozpoczyna proces długoterminowej regeneracji skóry.

Opracowano dwa rodzaje fibryny do wstrzykiwania: fibrynę strukturalną i komórkową, zawierającą poza włóknami fibryny elementy osocza krwi, płytki krwi. Fibryna pozwala nam odtworzyć i dobudować skórę na całej grubości, więc istotnie spłyca bruzdy i zmarszczki. Dobrze wypełnia blizny potrądzikowe.

Tel: 785 17 08 71

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa

recepcja@mediwell-beauty.pl