Laserowe zamykanie naczynek

Zapraszamy Państwa do gabinetu MediWell Beauty na laserowe zamykanie popękanych naczynek. W naszym gabinecie posiadamy zielony i żółty laser diodowy, który służy do zamykania naczynek na twarzy, szyi i dekolcie. Laser ten wykorzystywany jest także do usuwanie przebarwień z twarzy, ma działanie przeciwzapalne, odmładzające  i napinające skórę.

Laser zielony, efekty zabiegu

Efekty zabiegu laserem do naczyń. Zamykanie naczynek, Medycyna Estetyczna,  Warszawa

Zamykanie naczynek laserem  następuje w trakcie wizyty, naczynie zapada się i blednie. W trakcie wizyty poszerzone naczynie znika.  Dodatkowo laser  dziala przeciwzapalnie na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Usuwa wolne rodniki, zmniejsza stan zapalny, poprawia ogólną kondycję skóry. Zabiegi tym laserem są wykonywane u Pań, które chca mieć ładną i napiętą skórę przed wielkim wyjściem, gala.  Rumień, który jest wynikiem dzialania ciepła na skórę, znika po okolo 2-3 godzinach od zabiegu.  Wiele Pań martwi się, czy po zabiegu nie wystąpią na skórze zasinienia i obrzęk (takie efekty wystepują po leczeniu rumienia urzadzeniem IPL). Laser naczyniowy jest bezpieczny i na pewno nie pojawią się zasinienia i obrzęk, tak jak po IPL.

Przyczyny trądziku różowatego, leczenie

Przyczyny trądziku różowatego, objawy i leczenie. dr Marta Skoczylas, MediWell Beauty

Tradzik różowaty pojawia się zwykle między 40, a 50 rokiem życia. Częściej dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Najpierw na twarzy pojawia się rumień przejściowy, póżniej z biegiem czasu rumień utrwala się, pojawiają się popękane naczynka, teleangiektazjie na twarzy. Nie znamy do końca etiologii tej choroby, sprzyjają jej predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zaburzenia naczynioruchowe. Ostatnio często mówi się o nadmiernej kolonizacji skórzy przez nużeńca, pasożytującego w mieszkach włosowych, gruczołów łojowych.

Laserowe zamykanie naczynek, trądzik różowaty

Działanie lasera diodowego  w leczeniu tradziku różowatego.

W naszym gabinecie wykorzystujemy laser niemieckiej firmy: Asklepion. Jest to laser dedykowany do zamykania naczynek krwionośnych, tzw. laser zielony. Energia emitowana przez laser jest pochłaniana przez hemoglobinę i melaninę, dlatego też laser ten wykorzystywany jest do zamykania naczynek, jak i usuwania przebarwień na twarzy. Energia lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę, zamienia się w ciepło i koaguluje naczynie krwionośne. Naczynie krwionośne zapada się i znika w trkacie zabiegu, efekty są widoczne od razu.

eń, krosty, zmiany zapalne w trądziku różowatym leczymy laserem naczyniowym. Tym samym laserem zamykamy popękane naczynia krwionośne. Laser ten emituje światło o kolorze zielonym, które jest pochłanianie przez erytrocyty, znajdujące się w naczyniach krwionośnych. Wysoka energia zamyka naczynia krwionośne powodując ich koagulację. Po zabiegu jesteście Państwo czerwoni, ale rumień ustępuje po około 2 godzinach. Nie ma siniaków, na drugi dzień można iść do pracy.

Wskazania do laserowego zamykania naczynek

Wskazania do laserowego zamykania naczynek.

Laser diodowy wykorzystujemy do leczenia rumienia twarzy, zarówno rumienia przejściowego jak i utrwalonego. Laser powoduje zblednięcie twarzy, zmniejsza reaktywność skóry na wysoka temperaturę, wiatr i mróz.

Laser diodowy zamyka popękane naczynka na twarzy, dekolcie twz. teleangiektazje. z powdzeniem stosujemy go do zamykania popękanych naczynek na skrzydełkach nosa, na grzbiecie nosa. Stosujemy go także do leczenia przerostu nosa tzw.: guzowatości nosa (rhinohyma). choroba występuje głównie u mężczyzn , polega na przeroście gruczołów łojowych, tkanki łącznej nosa. Chorobę tą leczymy skutecznie laserem diodowym, w połączeniu z laserem frakcyjnym oraz farmakoterapią doustną.

Laser diodowy (zielony) wykorzystywany jest to zamykania nacyzniaków, od usuwania punktów rubinowych, poprzez zamykanie naczyniaków gwiażdzistych (często występujących na twarzy), czy usuwania dużych naczyniaków na ciele pacjenta. Laser poradzi sobie ze wszystkim co ma kolor czerwony, a występuje na naszej skórze.

Trądzik różowaty, występujący głównie u kobiet po 40 roku życia, tradzik różowaty będący chorobą psychosomatyczna jest coraz częstszą dolegliwościa, nasila się on nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także w przypadku oslabienia organizmu, czy w stresie.

Lasery zielone i lasery żółte  wykorzystywany jest do usuwania przebarwień, oraz zmian pigmentacyjnych, zmian soczewicowatych. Melanina (która pochłania światło zielone), pod jego wpływem ciemnieje, plamy najpierw robią się bardziej intensywne, a następnie złuszczają się, pozostawiając rozjaśnioną skórę.

Przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek

Przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek. Medycyna Estetyczna, Warszawa.

Standardowym przeciwskazaniem jest ciążą i karmienie piersią. Zabiegów laserowych nie stosujemy w trakcie leczenia chorób nowotworowych: chemio i radioterapii. Skóra atopowa ze względu na swoją delikatność i reaktywność jest również względnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Opalanie: zabiegów laserowych nie stosujemy na skórę mocno opaloną, jednak nie ma przeciwskazań do wykonywania zabiegów laserowych latem. Oczywiście ważne jest aby nie opalać się, nie eksponować twarzy na słońce, ale wiele z nas latem pracuje o 10 godzin dziennie i czas ekspozycji na słońce jest minimalny. Stosowanie retinoidów jest jedynie względnym przeciwskazaniem, zawsze należy zapytac pacjentkę w jakiej dawce, jak często i z jakiego powodu te retinoidy przyjmuje, zanim wykluczymy zabiegi laserowe.

Ile zabiegów laserem trzeba zrobić aby zobaczyć efekt

Ile zabiegów należy wykonać aby zobaczyć efekt?

Ilość zabiegów zależy od problemu, z którym boryka się pacjent. W przypadku teleangiektazji, pęknietych naczynek są one zamykane natychmiast, w trakcie jednego zabiegu. Należy jednak pamiętać, naczynka w skórze naczynkowej pękają chętnie i wystarczy niewielki uraz, zimno, czy wiatr aby spowodować ich uszkodzenie, dlatego też problem może się powtarzać.

W przypadku rumienia, trądziku różowatego laser zmniejsza objawy choroby, zmniejsza rumień i poprawia kondycję skóry na jakiś czas, jednak nie usuwa przyczyny choroby, dlatego też w okresie jesienno-zimowym objawy mogą nawracać.

Czy laserowe zamykanie naczynek jest bolesne

Czy laserowe zamykanie naczynek jest bolesne? Warszawa, MediWell Beauty

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem niebolesnym. U wrażliwych pacjentek mogą się pojawić odczucia niewielkiego komfortu w trakcie zabiegu. Ból w trakcie zabiegu jest wynikiem zmian zapalnych (im bardziej zaczerwieniona skóra tym zabieg bardziej nieprzyjemny) i ilości energii zastosowanej przez lekarza. To wiedza lekarza pozwala na właściwe ustawienie lasera, w zależności od objawów chorobowych pacjenta.

W trakcie tego zabiegu nie stosujemy znieczulenia z dwóch powodów, lignokaina która działa znieczulająco zwęża naczynia krwionośne i powoduje ich zblednięcie, a laser reaguje na hemoglobinę i kolor czerwony, dlatego im więcej rumienia tym skuteczniejszy jest zabieg.  Zabieg trwa max 15 -20 min wykonując go na twarz, szyje i dekolt.

Jakie są zalecenia po laserowym zamykaniu naczynek

Jakie są zalecenia po laserowym zamykaniu naczynek? Medycyna Estetyczna, Warszawa

Po zabiegu laserem lekarz nakłada na skórę twarzy, szyi, dekoltu krem nawilżający. Jest to specjalny krem po zabiegach laserowych , warto także nałożyć na twarz filtr 50 Plus. Filtr słoneczny zalecany jest codziennie, przez 30 dni po zabiegu, chroni on delikatną skórę naczyniową od promieniowania UVA i UVB. Nie zalecamy sauny, ani solarium, skóra naczynowa nie powinna być poddawana działaniu wysokich temperatur. Nie zalecamy gorących kąpieli, ani gorących pryszniców min. 7 dni po zabiegu. Ja dodatkowo , do codziennej pielęgnacji zlecam maści z antybotykiem, jezeli nasilenie objawów trądziku różowatego jest duże. Pacjenci ze skórą naczyniową powinni dbać o codzienną pielęgnację tej skóry odpowiednim dermokosmetykami.

Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek, Warszawa

Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek? Medycyna Estetyczna, Warszawa

Cena zabiegu zależy od problemu pacjenta, czy potrzebuje leczenia rumienia, trądziku różowatego, czy zamknięcia pękniętych naczynek na twarzy. Leczenie rumienia wymaga powtórzenia zabiegu co 3 tygodnie, w zależności od natężenia rumienia i problemu pacjenta. Zwykle wykonujemy 2-3 zabiegi laserem, cena 400-500 zł. 

W połączeniu z leczeniem farmakologicznym efekty są bardzo dobre. Analogicznie wygląda leczenie trądziku różowatego, pacjentki pojawiają się w gabiencie w przypadku zaognienia choroby, wykonujemy 2-3 zabiegi, leczę je i zwykle wystarcza im to na jakiś czas. Ponieważ trądzik różowaty nawraca, Panie pojawiają się w gabinecie przy kolejnym nawrocie rumienia po kilku miesiącach, aby ponowić sesje terapeutyczną.

Zamykanie pękniętych naczynek to wizyta jednorazowa, cena zależy od ilości zamkniętych naczynek (np nos kwota od 350 zł), policzki 500-600 zł.

Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Przyczyny powstawania przebarwień twarzy. Medycyna estetyczna, Warszwa, Praga Południe

Wiele kobiet skarży się na przebarwienia skóry, powstające na twarzy, dekolcie, dłoniach. Przebarwienie skóry, to miejsce w którym nadmiernie gromadzą się melanocyty, komórki barwnikowe skóry. Przebarwienia mogą być wynikiem działania hormonów płciowych, pojawiają się przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, po ciąży, w okresie menopauzy, przy stosowaniu hormonalnej terapii zastepczej. 

Przebarwienia na twarzy mogą pojawiać się w miejscu stanu zapalnego na skórze, wiele pacjentek goi się, w miejscu zmiany zapalnej gromadzi się nadmian melaniny. Niektóre leki, np. tetracykliny stosowanie prze leczeniu trądziku, leki stosowane na boreliozę powodują uwrażliwienie skóry na promienie słoneczne, a w konsekwencji tworzenie się przebarwień. W dojrzałym wieku na skórze pojawiają się plamy starcze, czy soczewicowate.

Usuwanie przebarwień na czole, na policzkach. Metody usuwania przebarwień. Laserowe usuwanie przebarwień. Gabient Medycyny Estetycznej, Warszawa

Przebarwienia są trudne do usunięcia, nawracają przy minimalnej ekspozycji na słońce. Najłatwiej leczą się przebarwienia naskórkowe, znajdujące się płytko. Sa to przebarwienia powstałe w ostatnim czasie. One skutecznie ustępują pod wpływem działania pilingów medycznych, wykonanie serii zabiegów skutecznie je eliminuje. Przebarwienia znajdujące się głębiej w skórze, tzw. ostuda mieszana, skórno-naskórkowa jest trudniejsza do leczenia. Proponuję tutaj włączyć leczenie laserowe.  W zależności od zastosowanego lasera wykonujemy serię zabiegów, przy laserach diodowych, tzw. naczyniowych, lub jeden mocny zabieg laserem frakcyjnym. Laser frakcyjny przebudowuje skórę, znaczna część przebarwień ustępuje. 

Ile kosztuje usuwanie przebarwień skóry w Warszawie? MediWellBeauty

Koszt usuwania przebarwień jest różny i zależy od wybranej metody, i rodzaju przebarwienia.

 

Nieoperacyjny lifting powiek: Plasma IQ

Plasma IQ, nieoperacyjny lifting powiek, Warszawa, gabient medycyny estetycznej

Plasma IQ jest urządzeniem wykorzystywanym do przeprowadzenia nieoperacyjnego liftingu powiek. Dzieki łukowi elektrycznemu, powstającemu między skórą, a końcówką urządzenia na skórę pacjenta działają mikrowiązki plazmy. Dzieki nim dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych w np. górnej powiece i uniesienie powieki do góry. Oczy odzyskują młody wygląd, są bardziej wyraziste.

Plasmę IQ możemy także stosować na dolną powiekę, ujędrniać kurze łapki, stosujemy ją do napinania skóry podbródka, skóry szyi. Jest bardzo skuteczna w napinaniu skóry wiotkiej u dojrzałych pacjentek. Za pomocą Plasma IQ usuwamy także przebarwienia z dłoni, plamy starcze.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu kremem EMLA, nie jest bolesny dla pacjenta. Po zabiegu wystepuje obrzęk, który utrzymuje się 2-3 dni, niewielkie zaczerwienienie. Na skórze widoczne są też delikatne ciemne punkty, bedące spalonym naskókiem, punkty te złuszczą się w ciągu 3-4 dni.  Zabieg Plasma IQ powtarzamy co kilka miesięcy w celu utrzymania efektu zabiegu.

Plasma IQ, usuwanie zmian skórnych, Warszawa, Praga Południe ,lekarz

Plasma IQ służy nam także do usuwania zmian skórnych: kurzajek, brodawek łojotokowych, włókniaków. Jest to zabieg również bardzo skuteczny i sprawny. Skóra po nim goi się znacznie szybciej niż po krioterapii. Blizna jest niewielka, prawie niewidoczna.

Ile kosztuje Plasma IQ na powieki ? Warszawa, medycyna estetyczna

Proszę sprawdzić cenę w cenniku.

Tel: 785 17 08 71

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa

recepcja@mediwell-beauty.pl