Ginekologia Estetyczna

Ginekologia estetyczna jest nową dziedziną medycyny, która poprawia wyglądu okolic intymnych, naprawia uszkodzenia poporodowe, zwiększa doznania seksualne kobiet. Dzięki ginekologii estetycznej kobiety poprawiają swój komfort fizyczny, wracają do aktywności seksualnej. Ginekologia estetyczna ma zastosowanie m.in. w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu po ciążach i porodach, przerostu warg sromowych i skłonności do infekcji miejsc intymnych. Obejmuje zabiegi wykonywane za pomocą lasera, radiofrekfencji mikroigłowej, kwasu hialuronowego. Zapraszamy do gabinetu.

Ginekologia estetyczna

Lipoliza wzgórka łonowego

Zbyt duzy i wystający wzgórek łonowy nie jest akceptowany przez kobiety. Jego wygląd możemy poprawić rozpuszczając tkankę tłuszczową metodą lipolizy injekcyjnej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową wzgórka łonowego produktu, który uszkadza i rozpuszcza tłuszcz.

Rozpuszczanie tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego jest przeprowadzane w znieczuleniu, pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu mamy obrzęk wzgórka łonowego, niekiedy pojawiają się siniaki. Jest to naturalne następstwo pozabiegowe. Zwykle jeden zabieg nie jest wystarczający, zalecane jest 3-4 zabiegi co 3 tygodnie.

Wypełnienie warg sromowych

Proces starzenia się organizmu dotyczy całego ciała, starzeją się także narządy płciowe. Wargi sromowe tracą swoją sprężystość, stają się wiotkie. Wypełnienie warg sromowych przywraca ich elastyczność i sprężystość, podnosi samoocenę pacjentek.

Zabieg wypełnienia warg sromowych nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, oczywiście nie wykonujemy go w trakcie krwawienia miesięcznego. Dzięki wstrzykniętemu kwasowi hialuronowemu wargi sromowe zwiększają swoją objętość, ponownie odzyskują elastyczność i sprężystość. Zabieg  jest bezbolesny, wypełniacz podawany jest cienka kaniulą, w znieczuleniu miejscowym. W każdą wargę sromową podawane jest 1 ml preparatu, jest to wystarczające do przywrócenia wargom sromowym ich pierwotnego kształtu. Kwas hialuronowy utrzymuje się około roku. Po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich codziennych obowiązków, prowadzić auto, chodzić do pracy. Zalecamy wstrzemięźliwość seksualną przez 3-4 dni po zabiegu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się popuszczaniem moczu w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania. Przyczyną wysiłowego nietrzymania moczu jest nadmierne osłabienie mięśni dna miednicy, które niedostatecznie mocno zaciskają cewkę moczową. Objawy te występują także przy noszeniu ciężkich zakupów, dłuższych spacerów.

Problem dotyczy kobiet po porodach siłami natury, porodach zabiegowych, z kleszczami, próżniociągiem. Problem ten występuje u Pań z nadwagą lub po okresie menopauzy (gdy mięśnie dna miednicy stają się słabsze).

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy róznymi metodami, zależą one on nasilenia objawów i wieku pacjentki. Zwykle polecamy ćwiczenie mięśni Kegla lub fizykoterapię prowadzoną przez terapeutów zajmujących się tą tematyką.

W gabientach medycyny estetycznej, wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy za pomocą laserów, lub radiofrekfencji mikroigłowej.

Przy dużym nasileniu objawów zalecamy zabiegi operacyjne, wszycie taśm stabilizujących, podpierających cewkę moczową.  

Nietrzymanie moczu: mięśnie Kegla

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest coraz częstszą dolegliwościa wśród naszych pacjentek. Po postawieniu odpowiedniej diagnozy, należy zacząć od fizykoterapii, ćwiczenia mięśnii dna miednicy. 

Ćwiczenie mięśni dna miednicy (ćwiczenie mięśni Kegla) są bardzo skuteczne przy niewielkim nietrzymaniu moczu, oraz istotnie wpływają na jakość naszego życia seksualnego.  Zacznij od zaciskania pochwy (przy tym ruchu zaciskać mięśnie Kegla).  Spróbuj zaplanować sobie 3 serie (rano, południe, wieczór). 1 seria to 5 zaciśnięć pochwy (czas trwania skurczu to 5 sekund). Z czasem wydłuż czas skurczu do 10 sekund.

 

Objawy zespołu luźnej pochwy

Coraz częściej w literaturze pojawia się określenie  „zespół luźnej pochwy”. Jest to uczucie zbyt luźnej, za dużej pochwy, w ocenie pacjentki. Problem ten dotyczy głównie kobiet po porodzie, tych które rodziły duże, nietypowo ułożone dzieci. Objawy te zgłaszane są równiez przez Panie w  okresie przedmenopauzalnym, wtedy mięśnie pochwy oraz mięśnie dna miednicy rozciągają się.

Uczucie zbyt dużego luzu w pochwie przekłada się na jakość stosunków seksulanych, Panie i partnerzy nie są zadowoleni. Dodatkowo zespół luźnej pochwy sprzyja infekcjom intymnym, sa one nawracające, trudne do leczenia.

Zespół luźnej pochwy leczony jest głównie metodami laserowymi, lub metodą radiofrekfencji mikroigłowej. W wyniku działania np radiofrekfencji mikroigłowej włókna pochwy kurczą się i skracają powodując uczucie obkurczonej, ciasniejszej pochwy. Efekty są bardzo dobre, zwykle wykonujemy 3 zabiegi co miesiąc.

Laserowe obkurczanie pochwy

Do leczenie syndromu luźnej pochwy wykorzystyjemy urządzenia wysokoenergetyczne. W gabiencie MediWell Beauty stosujemy zarówno laser frakcyjny jak i metodę radiofrekfencji mikroiglowej, metoda jest zawsze dobierana indywidualnie do pacjenki, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego, badaniu fizykalnym.

Zarówno laser frakcyjny, jak i radiofrekfencja mikroigłowa  obkurczają, odmładzają pochwę. Wiązka lasera, fale radiowe uszkadzają ściany pochwy wypalając w niej mikrodziurki, lub powodując jej elektrokoagulację, rozpoczynając proces gojenia. W trakcie gojenia, pochwa produkuje dodatkowe włókna zagęszczając ściany pochwy. Luźna pochwa, staje się węższa, ściany są sztywniejsze, podnosząc komfort pacjentki. Okres przebudowy pochwy to około 3-4 tygodnie od pierwszego zabiegu, zwykle wykonujemy 3 zabiegi w odstępie miesiąca. 

Obkurczanie pochwy: opis zabiegu

Do zabiegu laserowego obkurczania pochwy nie trzeba się specjalnie przygotowwywać. Zabiegu nie wykonujemy w trakcie menstruacji, ani aktywnej infekcji. Przed zabiegiem niezbędne jest całkowite wyleczenie wszystkich infekcji intymnych.

Przystępując do zabiegu lekarz delikatnie znieczula pochwę 2% spray-em z lignokainą.  Po znieczuleniu lekarz wprowadza obłą głowicę lasera, lub cienką końcówkę zabiegową do radiofrekfencji igłowej. Po wprowadzeniu prowadnicy do pochwy generowana jest energia, która rozchodzi się w ściankach pochwy. Zabieg jest krótki, trwa około 30 minut.

Po zabiegu pacjentka może odczuwać ciepło w okolicy sromu, zalecamy powstrzymanie się od stosunków seksualnych na okres 7 dni, do pełnego wygojenia pochwy. 

Ciągnące blizny po nacięciu krocza

Przez wiele lat w Polsce, w trakcie prowadzenia porodu naturalnego wykonywano nacięcie krocza. Miało ono ułatwiać przejście główki przez kanał rodny, chronić inne mięśnie przez sontanicznym pęknieciem. Po nacięciu krocza, zawsze wytwarza się blizna. U niektórych Pań jest ona bardziej elastyczna, u innych jest ona twarda, ciągnie, boli.

Ginekologia estetyczna pozwala nam na leczenie takich „starych” blizn. Jedną z metod jest podanie do mniej kwasu hialuronowego. Jest to analogiczny wypełniacz, jaki podawany jest np: w usta. Kwas hialuronowy nawilża bliznę, staje się ona bardziej miękka i elastyczna. Dolegliwości bólowe spowodowane przez ciągnące, sztywne włókna kolagenowe ustępują. Zabieg ten wykonujemy jednorazowo, jest on niebolesny dla pacjentki. Kwas hialuronowy zawiera lek znieczulający, lignokainę, więc w trakcie injekcji pacjentka nie czuje bólu. Po wypełnieniu starej blizny kwasem hialuronowym poprawia się kształt wejścia do pochwy (blizna powoduje zwykle zaciągnięcie z jednej strony), kwas hialuronowy dodając objętości, wyrównuje zaciągniecie tkanek.

W celu poprawienia jakości odczuć seksulanym zalecamy pacjentkom wykonanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym, regenerujemy wtedy całą okolicę sromu, wejście do pochwy. Zapraszamy do gabientu MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas.

Powiększanie punktu G: kobiecy orgazm

Ginekologia estetyczna zajmuje się poprawą życia seksualnego kobiet, a więc nie możmy zapomnieć o powiększaniu punktu G. Seksuolodzy od dawna mówią o tym jak ważną role pełni w naszym życiu seksualnym. Punkt G jest to mocno unerwione miejsce pochwy (skupisko zakończeń czuciowych), dlatego też jest on tak wrażliwy na dotyk, podczas jego stymulacji, kobiety odczuwają orgazm. Podczas podniecienia punkt G powiększa sie i pulsuje.  

Panie, które zdecydowały się na powiększanie punktu G, wracają co roku na dostrzyknięcie kwasu hialuronowego, lub osocza bo odczuwają różnicę w jakości życia seksulanego. Najtrudniej jest się przełamać i wykonać pierwszy zabieg. 

Sam zabieg powiększania punktu G jest niebolesny. W wyniosłość na przedniej ścianie pochwy (my wiemy gdzie jest punkt G:)) podajemy kwas hialuronowym lub hydroksyapatyt wapnia. Powiększamy punkt G, czynimy ta okolicę bardziej wrażliwą na pobudzenie seksualne. Uniesiony, wystający punkt G jest mocniej stymulowany w trakcie stosunku seksulanego, partnerka odczuwa większą przyjemność.

Osocze bogatopłytkowe: orgazm u kobiet

Szczęśliwa kobieta to szczęśliwy związek, dlatego też napisałam kilka słów o orgaźmie u kobiet. Podniecenie seksualane jest  reakcją bardzo złożoną, jednym z ważnych bodźców jest dotyk. Wrażliwość na dotyk zmienia się wraz z wiekiem, im młodsze tkanki tym bardziej ukrwione, zakończenia nerwowe lepiej reagują na dotyk, podniecenie seksulane pojawia się szybiciej i jest bardziej intensywne.

Jedna z metod odmładzania tkanek, i przywracania apetytu na życie jest ostrzykiwanie okolicy sromu i pochwy osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe  poprawia krążenie krwi, zwieksza naszą wrażliwość na bodźce dotykowe, odmładza i regeneruje tkanki pochwy.  W MediWell Beauty wykonuję go dosyc często, głównie proszą o niego Panie w okresie okołomenopauzalnym. Zabieg ten wykonuje dr Marta Skoczylas, ostrzykuje pacjentki  3x co 3-4 tygodnie, potem dajemy organizmowi kilka miesięcy przerwy. Pacjentki widzą poprawę. Panie które na ten zabieg się zdecydowały wracają do gabinetów co roku aby korzystać z jego benefitów:)

Osocze bogatopłytkowe: okres poporodowy

Osocze bogatoplytkowe jest wykorzystywane przez w wielu gałęziach medycyny: okulistyce, chirurgii, ortopedii, medycynie estetycznej. Jest jednym zpodstawowych narzędzi wykorzystywanych w gojeniu się trudnych, przelwekłych ran. Osocze bogatopłytkowe, dzieki zawartym w nim płytkowym czynnikom wzrostu przyspiesza gojenie, regeneruje tkanki.

W Polsce nadal zwraca się duzo uwagi na dzieci, a zapomina o ich mamach, które po porodach wychodzą poturbowane, i przez kolejne kilka miesięcy nikt nie interesuje się procesem gojenia sie krocza, regeneracja tkanek okolicy sromu. Peknięcia krocza, nacięcia krocza zrastają się samoistnie, często u pacjentek tworzą się bolesne, ciągnące blizny, które ograniczają późniejsze współżycie seksulane, lub radość płynącą z seksu.

Dr Marta Skoczylas podaje osocze, w okolicę krocza już kilka tygodni po porodze, osocze przyspiesza gojenie się tkanek, regeneruje je. Blizna która się wytwarza jest elastyczna, bardziej miękka, nie powoduje dyskomfortu w trakcie współzycia seksualnego. Ważne jest aby prawidłowo pielęgnować rany okolicy sromu w okresie po porodowym, efekty będą widoczne przez lata.

Poprawa życia seksualnego kobiet: orgazm

Reklamy produktów dla mężczyzn są w każdych mediach, metody poprawiające życie seksualne kobiet są nadal tematem tabu. Kobiety, tak jak mężczyźni w okresie menopauzy mogą odczuwać spadek libido, dyskomfort w trakcie uprawiania seksu. Wpływa na to spadek stężenia hormonów płciowych żeńskich, które warunkują naszą kobiecość.

Aby postrzeganie naszej seksualności było pełne kobiety powinny być zadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych (wyniosłości wzgórka łonowego). Możemy go odtłuścić, rozpuszczając nadmiar tłuszczu. Możemy go unieść go góry (gdy zbytnio opada ku dołowi). Do tego służą nici z haczykami (analogiczne do tych, które wykorzysytwane są do napinania twarzy).

Obecność włosów na wzgórku łonowym  to temat bardzo indywidualny, pamiętajcie jednak Panie, że w tej okolicy także siwiejemy. Jeżeli chcecie skutecznie, laserowo wydepilować tą okolice to polecam zrobić to przed 45 rokiem życia. Jeżeli zaczniecie siwieć w tej okolicy żaden laser, w sposób trwały nie uszkodzi cebulki włosowej. Zostaje wtedy jedynie depilacja woskiem, lub golenie.

Objętość warg sromowych: z wiekiem wargi sromowe tracą swoją objętość. Możemy je wypełnić kwasem hialuronowym. U młodych dziewczyn raz na kilka lat, u dojrzałych pacjentek raz na 2 lata, chcemy przywrócić ich młodzieńczy wygląd.

Rewitalizacja i odbudowa sromu, pochwy: nasze tkanki się starzeją, gdy spada nam poziom estrogenów zmienia się nabłonek w pochwie, cieńczeje, staje się wrażliwy i podatny na otarcia,  a to powoduje ból. Poza hormonalną terapią zastępczą, lub czopkami z estrogenami regenerujemy tkanki osoczem bogatopłytkowym. Efekty tych terapii są bardzo dobre, Panie wracają do uprawiania seksu, ww. objawy ustępują.  Zapraszamy do MediWell Beauty, do dr Marty Skoczylas.

Tel: 785 17 08 71

MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa

recepcja@mediwell-beauty.pl