Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

Ścieżka powrotu


Wiele Pań boi się BOTOX-u, często pytają mnie o powikłania po jego podaniu. Botox w rękach doświadczonego lekarza, jest bezpieczny, podawany jednak przez osoby bez wykształcenia medycznego może spowodować wiele nieprzyjemnych powikłań. Toksyna botulinowa działa na nasze mięśnie, dlatego tak ważna przy jej podaniu jest znajomość anatomii, kierunku skurczu mięśni, znajomości ich przyczepów. Porażenie mięśni twarzy w złym miejscu, lub złą dawką powoduje powstanie przykrych dla pacjenta konsekwencji.

 

Powikłanie po podaniu Botoksu: nadmierne zamrożenie czoła

Kilka lat temu bardzo modne było zamrażanie czoła "na blachę". Pacjentki nie chciały widzieć na swym czole ani jednej zmarszczki.  W praktyce powodowało to sztuczny wygląd pacjenta, często prowadziło do opadania brwi. U dojrzałych pacjentek wyglądało to wręcz groteskowo.

Z biegiem czasu pacjenci i lekarze nauczyli się podawać mniejsze ilości toksyny przy pierwszym podaniu, aby zachować bardziej naturalny wygląd. Nadal jednak w telewizji, czy na ulicy widzimy "celebrytów", dla których żadna dawka nie jest za duża.

 Powikłanie po podaniu Botoxu: opadanie brwi.

Wielu pacjentów nie chce korygować najpierw okolicy „lwiej zmarszczki”, prosi jedynie o korektę zmarszczek poziomych czoła. Nie jest to dobra strategia, bo wszystkie zabiegi medycyny estetycznej maja swoja kolejność.

Jeżeli skorygujemy tylko zmarszczki podłużne czoła może dojść do opadania brwi, uczucia ciężkości powiek.  Oczy nam się wtedy zmniejszają, wyglądamy na smutne i zmęczone. Powikłanie to, nieleczone  utrzymuje się zwykle od 4 do 6 tygodni. W naszym gabinecie medycyny estetycznej na Pradze Południe, w Warszawie dr Marta Skoczylas skutecznie leczy powikłania po podaniu toksyny botulinowej. Do leczenia tego powikłania stosujemy zarówno zabiegi laserowe, nici PDO. Barb4D.

 Powikłanie po podaniu toksyny botulinowej to także opadanie powiek.

Powikłanie to pojawia się przy podaniu toksyny w okolicę lwiej zmarszczki. W przypadku nieumiejętnego podania BOTOX-u może on przemieścić się do górnej powieki i porazić mięsień dźwigacz powieki górnej. Powikłanie to ustępuje zwykle po około 5 tygodniach. W gabinecie (w lokalizacji Praga Południe, Warszawa) Pani Doktor stosuje różne techniki, w tym krople okulistyczne np.: Iopidine 3x dziennie. 

 

  

POWÓJNE WIDZENIE

W 2013 roku FDA zarejestrowało BOTOX do usuwania „kurzych łapek”. Jest on niezwykle skuteczny w tej okolicy. Niestety może powodować podwójne widzenie, powikłanie które ustępuje po około 4 tygodniach od wystąpienia. U niewielkiej ilości pacjentek podanie BOTOX-u w tą okolicę może spowodować zastój odpływu limfy, dając obraz sinych, obrzękniętych i zmęczonych oczu. Efekt ten ustępuje po 3 miesiącach, gdy działanie toksyny zaczyna słabnąć.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Medycyna estetyczna – Warszawa, Praga Południe, ul. Kamionkowska 41/3.

 

Do gabinetu dr Marty Skoczylas, często trafiają pacjentki z różnymi powikłaniami po nieumiejętnie wykonanych zabiegach. Zwykle są to zabiegi wykonane w salonach fryzjerskich, kosmetycznych bez zachowania odpowiedniej higieny. Część powikłań wynika także z nieznajomości anatomii twarzy, przez osoby wykonujące zabiegi medycyny estetycznej. Część powikłań po podaniu toksyny botulinowej wymieniliśmy powyżej, teraz wspomnimy jeszcze o dwóch bardzo częstych: nadmiernym uniesieniu brwi i asymetrii ust.

OBJAW "JACKA NICOLSONA"

Objaw ten jest znany każdemu, wszyscy znamy twarz Jacka Nicolsona i jego charakterystyczny układ brwi. Objaw ten polega na asymetrycznym, lub symetrycznym uniesieniu brwi do góry, dając zdziwiony wyraz twarzy. Pacjentki bardzo tego nie lubią, ale leczenie jest bardzo proste. Przy takim objawie wystarczy podać na wizycie kontrolnej kilka kropli toksyny w odpowiednie punkty na czole. Trzeba to jednak zrobić umiejętnie, aby nie spowodować opadania czoła.

 ASYMETRIA UST

Podawanie BOTOX w okolicę ust wymaga dużej wiedzy, dlatego też powinno być wykonywane przez lekarzy. BOTOX, w ta okolice podajemy do zmniejszenia zmarszczek palacza lub podniesienia kącików ust.  Jest on niezwykle skuteczny do przywracania młodego wyglądu tej okolicy, niestety podany nieumiejętnie  może powodować asymetrię ust, czy nadmierne ślinienie się. Możemy skorygować kształt ust kwasem hialuronowym lub nićmi PDO, możemy też podgrzać toksynę botulinową laserem w celu jej degradacji.

 medycyna estetyczna warszawa

 

 

 

 

 

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com