Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

Ścieżka powrotu

W dobie mody na medycynę estetyczną na rynku pojawiają się nowe, nie do końca przebadane preparaty do zabiegów medycyny estetycznej, zabiegi wykonywane są przez osoby nie mające właściwego wykształcenia w zakresie anatomii i fizjologii człowieka.

W przypadku powikłania, po zabiegu medycyny estetycznej powinno ono być leczone zawsze przez lekarza. Najczęstszym powikłaniem jest nadmiar kwasu hialuronowego w leczonej okolicy powodujący nadmierną korekcję. Może się także pojawić obrzęk, stan zapalny, ropień, martwica skóry. Pojawiające się obrzęki często na trwałe deformują okolice podoczodołową, oczy są spuchnięte, spłakane. Obrzęk utrzymuje się nawet kilka lat , kwas hialuronowy prześwituje przez tkanki na niebiesko, jest to tzw. efekt Tyndala.

Nieprawidłowo podany kwas hialuronowy może przez wiele lat deformować twarz pacjenta, ulec otorbieniu, powodując karykaturalny wygląd pacjenta.

Powikłania po kwasie hialuronowym należy leczyć jak najszybciej, ostre stany zapalne leczymy hialuronidazą (rozpuszczającą kwas hialuronowy) oraz antybiotykami i lekami sterydowymi (jeżeli jest taka potrzeba). Otorbione grudki rozpuszczamy głównie hialuronidazą, starając się pozbyć nieprawidłowo umiejscowionego kwas hialuronowego. Leczenie hialuronidazą powinien przeprowadzać lekarz, hialuronidaza jest białkiem, które w trakcie podania może spowodować wstrząs anafilaktyczny prowadzący do śmierci pacjenta. Brzmi to poważnie, ale pamiętajcie że lekarz ma w gabinecie leki, pomoże opanuje sytuację.

Po kwasie hialuronowym powstają niekiedy ropnie (zdjęcie poniżej). Leczymy je antybiotykoterapią, wykonujemy posiew wydzieliny, często podajemy nawet nawet dwa antybiotyki jednoczasowo. W przypadku martwicy skóry (owrzodzenia skóry), spowodowanego jej niedokrwieniem stosujemy szeroki wachlarz leków: od hialuronidazy, leków rozszerzających naczynia po sterydy i antybiotyki o szerokim spektrum działania. 

Ważne jest wykonywanie zabiegów u lekarza, my stosujemy produkty certyfikowane, zarejestrowane do iniekcji, bezpieczne. Dlatego też są one droższe. Tańsze na pewno są produkty sprowadzane z Chin, czy innych krajów gdzie nie wymagany jest certyfikat CE, stwierdzający że produkt może być bezpiecznie stosowany. Produkt taki musi być oczyszczony z ewentualnych zanieczyszczeń, bakterii, jest on odpowiednio sieciowany, tak aby utrzymał się w tkance 8- 12 miesięcy. Produkty, które nie są certyfikowane pochodzą z nieznanych źródeł, nie wiemy gdzie i w jakich warunkach były wyprodukowane, często nie znamy ich dokładnego składu.  Czy ja dałabym sobie taki produkt wstrzyknąć, bo jest 100 zł tańszy ? Chyba bym się bała.....

 

 

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com