Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

Ścieżka powrotu

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest powszechnie w medycynie estetycznej. Zwane jest "eliksirem młodości", lub "wampirzym liftingiem", wykorzystywane jest to odmładzania twarzy, poprawy elastyczności skóry. W tym rozdziale chciałabym podkreślić jego zalety w leczeniu blizn.

Większość z nas ma na swoim ciele blizny. W większości przypadków są to blizny niewielkie, czasami jednak są one dużym problemem estetycznym. Blizna osiąga ostateczny wygląd dopiero po roku od jej powstania, w tym czasie ulega procesom ewolucji i przekształca się z blizny grubej, twardej i czerwonej w bliznę miękką i bladą. Tak dzieje się w sytuacji idealnej, gdy blizna jest np. wynikiem operacji chirurgicznej, stan zdrowia pacjenta i jego predyspozycje genetyczne nie zakłócają gojenia się blizny. Niektóre blizny nie ulegają jednak dojrzewaniu, są nieprawidłowe, czerwone, ciągle produkują kolagen co prowadzi do ich przerostu lub nawet powstania bliznowca.

W trakcie gojenia się blizny pacjenci zwykle stosują metody tradycyjne, natłuszczanie blizny, smarowanie blizny kremami z wyciągiem z cebuli, plastry silikonowe, uciski, masaże. Od roku 1986 i uhonorowania prof. Rity Levi Montalacini nagroda Nobla za „płytkowe czynniki wzrostu” medycyna estetyczna dostała do ręki nowe narzędzie tzw.: osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe zawiera PDFG (płytkowe czynniki wzrostu), które przyspieszają różnicowanie się komórek, gojenie się rany. Terapia ta jest bardzo skuteczna gdy ostrzykujemy świeże rany np. pooparzeniowe, blizny czerwone, czerwone rozstępy (które bardzo ładnie reagują na ww. terapię). Osocze bogatopłytkowe poprawia strukturę uszkodzonej tkanki, tworzenie włókien kolagenowych, przyspiesza tworzenie nowych naczyń.

 

blizny
blizny1
blizny
blizny1

 

 

 OSTRZYKIWANIE BLIZN OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM:

  • Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta próbki krwi.
  • Krew pacjenta jest następnie odpowiednio odwirowywana w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego.
  • Osocze boggatopłytkowe  zawiera wiele czynników wzrostu, pobudzających regenerację komórek.
  • Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem znieczulającym EMLA.
  • Osocze bogatopłytkowe podawane jest śródskórnie techniką licznych drobnych ukłuć.
  • Po zabiegu skóra może być widoczny rumień, obrzęk, objawy te mijają po około 24 godzinach.
  • Seria zabiegów powinna składać się z 5-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 3 tygodniowych.

LECZENIE BLIZNOWCA:

U niektórych pacjentów dochodzi do nieprawidłowego gojenia się blizn, jego efektem jest powstanie bliznowca. Bliznowiec to przerosła tkanka bliznowata, wykraczająca poza miejsce urazu, boląca, swędząca. Pacjenci obserwują jej powolny, stały wzrost. Istnieje wiele metod leczenia bliznowca. Chirurdzy wycinają tkankę bliznowca, zszywając ponownie ranę. Zabieg ten nie gwarantuje jednak całkowitej wyleczalności, bliznowce często odrastają. Z tego powodu medycyna estetyczna proponuje zastosowanie następujących terapii przed wykonaniem zabiegu chirurgicznego:

osocze bogatopłytkowe warszawa

  • podawanie do blizny leków hamujących jej wzrost np: triamcynolonu (leku pochodzenia sterydowego), zabieg ten wykonujemy kilkakrotnie w odstępie kilku tygodni)
  • terapie laserowe, polegające na spowodowaniu mikrouszkodzeń w tkance bliznowatej zmuszając ją do zmiany struktury, przebudowania, powstania nowych naczyń krwionośnych
  • terapie eksperymentalne, prowadzone w ramach badań klinicznych

 

 

 

Polecane zabiegi

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com