Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

Ścieżka powrotu

PILINGI MEDYCZNE - JAKI PILING WYBRAĆ?

peelingi medyczneW zasadzie wszyscy wiemy na czym polega piling. Wykonujemy pilingi w warunkach domowych, w gabinetach kosmetycznych, a ostatnio coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej.

Rodzaje i siła działania pilingu jest różna, te drogeryjne są najsłabsze, usuwają stosują już nieco większe stężenia, najsilniej działające pilingi mają do swojej dyspozycji lekarze.
Nie mamy niestety jednego pilingu, który mógłby być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, każda z nas potrzebuje nieco innego preparatu.

Jeżeli decydujemy się na piling w gabinecie medycyny estetycznej należy pamiętać, że nie wyjdziemy z tego gabinetu od razu z piękną skórą. Piling medyczny to nic innego jak kwas o różnej mocy, który ma spowodować oparzenie chemiczne skóry. Oddziałuje on na warstwy naskórka, a także skórę właściwą dając kontrolowane uszkodzenie skóry na różnych poziomach. Im głębiej zadziała piling tym bardziej pobudzona będzie nasza skóra, niestety nasz wygląd po zabiegu może być różny (skóra jest często zaczerwieniona, napięta).

peelingW żołnierskim skrócie większość pilingów szczypie i piecze w czasie zabiegu, skóra po nim może być zaczerwieniona. Po pilingach, na 3-4 dzień pojawia się łuszczenie skóry o różnej intensywności. Skóra wraca do normy dopiero po zakończeniu procesu łuszczenia i gojenia się. Proszę się nie martwić tym , że po jednych pilingach jest intensywne łuszczenie się, a po innych tylko niewielkie. Skóry tłuste zwykle łuszczą się mocniej, skóry suche, naczynkowe łuszczą się delikatnie, jest to typ łuszczenia łupieżowego. W obu przypadkach piling działa na skórę, i łuszczenie nie warunkuje efektu zabiegu.

Skóra ulega przebudowaniu, poprawia się jej wygląd, koloryt, redukują się przebarwienia, blizny, rozstępy i drobne zmarszczki. Proces ten zaczyna się po pilingu i trwa 3-4 tygodnie po zabiegu. Zmiany nie następują natychmiast.
Zmartwię wszystkich Państwa, którzy liczą na spektakularne efekty po 2,3 zabiegach. Pilingi należy wykonywać w seriach, producenci pilingów zalecają zwykle 6-8 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Tak intensywnie wysymulowana skóra jest w stanie odpowiedzieć na nie i zmienić swoją strukturę.


Warto też wspomnieć o przebarwieniach. Typowe pilingi zmniejszają przebarwienia, melazmę o 30%-60%, nie są one jednak w stanie usunąć przebarwień w 100%. W przypadku zaawansowanych przebarwień warto sięgnąć po preparat Dermamelan lub Cosmelan, które usuwają przebarwienia w 90%-95% . Jest to nieco inna terapia.

 

  • Pilingi z kwasem migdałowym: zwykle pilingi te są mieszaniną różnych kwasów, w których dominuje kwas migdałowy. Pilingi te są stosowane do cer delikatnych, przy profilaktyce starzenia się, niewielkich przebarwieniach. Można je stosować przy cerze naczynkowej, przy istniejących teleangiektazjach i rumieniach. Są to zwykle pilingi delikatne. Rozświetlają i odświeżają skórę, poprawiają skóry „palaczy”. Pilingi te nakładane są na 5-20 minut (czas zależy od stężenia użytego kwasu). Pilingi te możemy stosować co tydzień, w seriach 6-8 zabiegów. Łuszczenie nie jest tutaj zbyt intensywne, łupieżowe. Niektóre z nich można stosować w lecie, w USA pacjentki nie przerywają terapii tymi pilingami na okres wakacji. Oczywiście jak przy każdym pilingu należy zawsze stosować ochronę przeciwsłoneczną 30+; 50+ UVA i UVB, zalecane są filtry mineralne.
  • Do cer naczyniowych często są stosowane jeszcze bardziej delikatne pilingi na bazie kwasu azelainowego, mlekowego. Pilingi te raczej nie powodują łuszczenia się, lub jest ono bardzo dyskretne. Warto je stosować bo łączone z mezoterapią powodują wzmocnienie naczyń krwionośnych, postanie nowych włókien kolagenowych, pogrubienie skóry.
  • PS. Dla Pań z cerą naczynkową, które jednak oczekują pewnego łuszczenia się istniej na rynku preparat md:ceuticals będący mieszanka kwasu azelainowego i salicylowego. Efekty są murowane, piecze całe 10 minut, łuszczenie pojawia się za 3 dni.

 

tradzik_po
tradzik_przed
tradzik_po
tradzik_przed
  • Pilingi z kwasem glikolowym: pilingi te mogą mieć różne stężenie kwasu glikolowego: od 10% do 70%. Są one stosowane do skór dojrzałych, łojotokowych, przy utracie elastyczności, często stosujemy je u bardzo dojrzałych pacjentów przy tzw.: rogowaceniu starczym. Najmocniejsze kwasy pozostawiamy na skórze 2-5 minut, zawsze stosujemy neutralizator. Pilingi te możemy stosować co tydzień, w seriach 6-8 zabiegów. Łuszczenie nie jest tutaj zbyt intensywne, natomiast pacjentki reagują stanem zapalnym (efekt jak najbardziej pożądaniu). Pilingi te nie są one wskazane w lecie, po ich stosowaniu należy zawsze stosować ochronę przeciwsłoneczną 30+; 50+ UVA i UVB. Zalecane są filtry mineralne.

 

  • Pilingi na bazie kwasu salicylowego: Dużą grupą pacjentów wymagających terapii pilingami są pacjenci z trądzikiem. Mamy pilingi dedykowane do trądziku zaskórnikowego, zapalenia mieszków włosowych, trądziku aktywnego jak i pilingi typowe do leczenia blizn potrądzikowych. Część z tych pilingów stosowana jest to leczenia np. świeżych rozstępów. Różnią się one siłą działania i zawartością kwasów, niemniej jednak większość z nich ma w składzie kwas salicylowy, niewielkie ilości retinolu, kwas mlekowy. Te pilingi nieco bardziej pieką i szczypią niż piling np. migdałowy, ale efekty są bardzo dobre. Niektórych pacjentów może nieco zdziwić biały osad powstający podczas pilingu, nie jest to bynajmniej martwica, a jedynie wykrystalizowany kwas salicylowy, który zmywamy w kolejnym etapie. Jak zwykle zaleca się serię zabiegów 6-8, przy stosowaniu tych pilingów należy zawsze stosować ochronę przeciwsłoneczną 30+; 50+ UVA i UVB. Zalecane są filtry mineralne.

 

tca_po
tca_przed
tca_po
tca_przed
  • TCA- kwas trójcchlorooctowy; preparat znany większości osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Kwas ten jest jednym z najsilniejszych kwasów stosowanych w medycynie estetycznej. Występuje w różnych stężeniach: 15%, 20%, 30%. Jego siła działania zależy od stężenia kwasu. Stosujemy go przy dużych zmarszczkach, u bardzo dojrzałych pacjentów, przy leczeniu starych blizn, blizn potrądzikowych, białych rozstępów. Preparat nakładamy cienka warstwą i czekamy na pojawienie się frostu (zbielenia skóry). Czasami należy dosmarować drugą warstwę aby osiągnąć pożądany efekt. Kwas jest neutralizowany przez skórę, na początku pacjent czuje pieczenie, potem to pieczenie ustaje. Preparatu nie zmywa się ze skóry, tylko nakłada na dany obszar krem nawilżający. Zabieg ten, gdy jest stosowany na całą twarz wymaga pozostania w domu przez kilka dni. W procesie gojenia się pojawiają się brązowe strupy na twarzy. Pacjenci wyglądają jak po oparzeniu słonecznym. Skórę trzeba nawilżać i natłuszczać. Kolejny etap to złuszczenie się skóry z całej twarzy. Nie wolno odrywać łuszczącego się naskórka, stosowanie kremów nawilżających, powoduje zmiękczenie naskórka, który następnie sam odpada. Nowy naskórek jest żywo czerwony, trudno jest położyć na niego makijaż. Po kilku dniach skóra blednie wracając do normy. Panie są bardzo zadowolone z tego zabiegu, dochodzi do istotnego spłycenia się zmarszczek , blizn, efekt murowany (niestety okupiony dużym wyrzeczeniem).Ten piling można powtórzyć po miesiącu, lub wykonywać go co 3-4 miesiące celem odmłodzenia twarzy. Ponieważ dochodzi do głębokiego złuszczenia się skóry pilingi te nie są wskazane w lecie, po ich stosowaniu należy zawsze stosować ochronę przeciwsłoneczną 30+; 50+ UVA i UVB. Zalecane są filtry mineralne.

Polecane zabiegi

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com