Umów sie

na wizytę

Tel.  +48 785 170 871

Ścieżka powrotu

usuwanie rozstepów warszawa

Metod leczenia rozstępów jest wiele, nie dziwię się, że moje pacjentki się w tym nieco gubią. Spróbujmy to nieco usystematyzować.
Wszystkie Panie wiedzą, że mamy dwa rodzaje rozstępów: czerwone, czyli rozstepy świeże, dobrze reagujące na terapię, oraz rozstępy białe, perłowe, niestety mocno oporne na leczenie.
Rozstęp to pęknięcie skóry, powstające w wyniku mocnego jej rozciągnięcia np. w trakcie szybkiego wzrostu, ciąży, ćwiczeń siłowych. Pojawiają się na brzuchu, biodrach, udach czy piersiach. Raz pęknięta skóra nie zagoi się bez śladu, jednak jesteśmy w stanie zmniejszyć rozstęp, zwęzić go, sprawić że będzie miał kolor otaczającej skóry, nie będzie się rzucał w oczy.


Leczenie perłowych rozstępów:

Najlepsze efekty przynosi nam stosowanie lasera frakcyjnego CO2 na zmianę z osoczem bogtopłytkowym. Laser frakcyjny CO2 uszkadza skórę rozstępu, zmuszając skórę do produkcji nowych wókien koagenowych, nowych naczyń krwionośnych. Sztywny, nierozciągliwy kolagen zastępowany jest przez nowe, elastyczne włókna. Nowe naczynia krwionośne odżywiają skórę rozstępu, sprawiając, że skóra rozstępu zmienia kolor na kolor otaczającej tkanki, poprawia się jej napięcie.
Zabiegi laserem CO2 powinny być wykonywane na przemian z osoczem bogatopłytkowym, nasze osocze ma olbrzymie zdolności regeneracji tkanek, skóra rozstępu po terapii osoczem bogatopłytkowym, pobudzana przez płytkowe czynniki wzrostu ulega bardzo mocnej przebudowie.
Zabiegi laserem CO2 stosujemy zwykle co 4 tygodnie, między nimi zapraszam pacjentki na terapię osoczem bogatopłytkowym.
U pacjentek, które mają obawy przed stosowaniem osocza bogatopłytkowego stosujemy mezoterapię igłową z kwasem hialuronowym. Jej działanie jest podobne do osocza bogatopłytkowego, niemniej jednak nie tak intensywne.
Ja zwykle trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie ile zabiegów należy wykonać aby osiągnąć efekt estetyczny. Nie ma na to jednej odpowiedzi, zwykle wykonujemy 6-8 zabiegów, ale u wielu Pań efekty widać po 4 zabiegach.


Leczenie czerwonych rozstępów:

Czerwone rozstępy to rozstępy świeże, najlepiej poddające się terapii. W tym przypadku rozpoczynamy kurację od pilingu medycznego. Pod wpływem kwasu dochodzi do złuszczenia się skóry rozstępy i stymulacji fibroblastów skóry.
Jeżeli jest to możliwe łączymy w trakcie tej samej wizyty piling lekarski z mezoterapią igłową lub osoczem bogatopłytkowym. Skóra oczyszczona i pobudzona pilingiem jest bardzo podatna na działanie kwasu hialuronowego zawartego w preparatach do mezoterapii, czy płytkowych czynników wzrostu zawartych w osoczu krwi. Zabiegi te powtarzamy co 2 tygodnie, tak aby skóra nie miała od nas ani chwili wytchnienia.
Miedzy tymi zabiegami chętnie stosuję IPL (intensywne żródło światła), w celu zamknięcia drobnych naczyń krwionośnych, likwidacji rumienia skóry, czerwonego koloru rozstepu.
Panie pytają mnie zawsze ile zabiegów powinnyśmy wykonać aby osiągnąć efekt estetyczny. Nie ma na to jednej odpowiedzi, zwykle wykonujemy 6-8 zabiegów, ale u jednych Pań efekty widać po 4 zabiegach, a u innych dopiero po 6-8.

 

Polecane zabiegi

Opinie o gabinecie

Karolina

Długo nie mogłam się zdecydować na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu myślałam o Botoksie. Moja p. dentystka dała mi adres dr Skoczylas (robiła sobie u niej zmarszczki). Zabieg był niebolesny, dr Skoczylas okazała się super, wszystko mi wytłumaczyła, efekt jest idealny, marszcze się tylko odrobinkę aby nikt nie widział że miałam Botox. Jest OK

Anna

Serdecznie polecam Panią Doktor. Przesympatyczna, kompetentna osoba. Poświęca maksymalnie dużo czasu swojemu pacjentowi.

Mikołaj

Ja miałem wypełnianie bruzdy nosowo-wargowe. Bruzdy były głębokie i bardzo postarzające. Wypełnienie było zrobione kwasem hialuronowym i musze powiedzieć, że efekt jest bardzo dobry. Bruzdy prawie znikły, wyglądam znacznie młodziej. Zabieg trwał około 45 minut i jestem bardzo zadowolony. Pani doktor potraktowała mnie poważnie, dokładnie opowiedziała o zabiegu. Zabieg zrobiła sprawnie, bez bólu, jest godna polecenia.

Anita

Ja u Pani doktor miałam wypełnianie usta kwasem hialuronowym. Górna warga była zdecydowanie za wąską. Zabieg był robiony w znieczuleniu wiec nic nie bolało. Po zabiegu jest super usta są pełne i symetryczne. Pani doktor jest bardzo miła, przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkim co się będzie działo przed po zabiegu. Efekt jest bardzo fajny.

Zuzanna

Witam serdecznie. Pani doktor podawała mi Botox w czoło. Kilka jednostek miedzy brwi i kilkanascie w czolo powyzej. Zabieg zrobiony był szybko i sprawnie cenowo też bardzo przyzwoicie. Po 2 tygodniach miałam wizytę kontrolna i pani doktor dodała mi kilka jednostek tu i ówdzie. Panią doktor sobie wygooglowalam w internecie i miałam duszę na ramieniu. Teraz. Z czystym sumieniem wystawiam jej 5.

Beata

Witam Polecam profesjonalizm i podejście Pani doktor. Ja miałam podawany kwas hialuronowy w bruzdy na szyi - tzw mezoterapia. Po pierwszym zabiegu rewelacja- bruzdy zmniejszyły się znacznie. Pani doktor się nie spieszy,rozmawia z pacjentem. Jestem umówiona za 2 tygodnie, jak na razie super.

Danuta A.

Hello Aktualnie mieszkam w Londynie, do Polski przyjezdzam co jakis czas. Teraz poddaje sie zabiegowi Aqualyx. Pani doktor podaje mi go w tkanke tluszczowa na brzuchu i na biodrach - aby pozbyc sie oponek ktore tam mam. Doktor - super, spokojna, zrównoważona, pełen profesjonalizm. Zabieg miałam robiony 2 razy w obwodzie ubyło mi 2 cm.

Małgosia lat 40

Pani Doktor powiększała mi usta. Znieczuliła mi usta ze strzykawki, a nie tym niedziałającym kremem. Nic mnie nic nie bolało. Bardzo polecam usta ze znieczuleniem dentystycznym:) Wkrótce wybieram się na botox

Jan

Polecam bardzo aqualyx w wykonaniu p. doktor. Na podbródek i „boki”. Zabieg szybki, bezbolesny i niedrogi:…. Po 2 zabiegach podbródek zmniejszył się, „boki” coś około 2 cm. Wyraźna różnica.

Michał

Ja polecam Botox na czoło na tzw :lwią bruzdę”- w te zmarszczki pomiędzy brwiami. Efekt po tygodniu od zabiegu rewelacyjny, absolutnie pogodna twarz. Zabieg prawie bezbolesny i szybki, pani doktor warta polecenia (w życiu nie wiedziałem tyle o Botox-ie co teraz).

Oliwia

Gorąco polecam Panią doktor. Przesympatyczna osoba. Pani doktor dokładnie wytłumaczyła mi jak będzie wyglądał zabieg (Aqualyx), nie spieszyła się, odpowiedziała na każde moje pytanie :) Nie nakłaniała mnie do poddania się zabiegowi (zdarza się to wielu lekarzom), szczerze opowiedziała o skutkach ubocznych lipolizy iniekcyjnej, które szybciutko zniknęły. Każdy pacjent życzyłby sobie takiego pełnego profesjonalizmu podejścia do zabiegu i tematu, jaki Pani doktor posiada. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam!

Bogusia

Pani Doktor podawała mi preparat RADIESSE aby poprawić owal twarzy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to preparat który ma się utrzymać do 18 miesięcy i poprawić mój wygląd. Jestem świeżo po zabiegu, wyglądam dużo lepiej. Zabieg jest bezbolesny, Pani doktor podała go kaniula bardzo sprawnie i fajnie. Siniaków nie było. Polecam Panią doktor, miła, komunikatywna osoba.

Mateusz

Jestem bardzo zadowolony z zabiegu mezoterapii na wypadające włosy. Po 3 spotkaniach i podaniu kilku ampułek lekarstwa, włosy przestały wypadać. Zabieg jest trochę bolesny, da się wytrzymać. Pani Doktor rzeczowo opowiedziała mi o zabiegu. Polecam.

Mateusz

Moim głównym problemem był podwójny podbródek. Od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać. W Internecie znalazłem informacje, że można się go pozbyć. Pani Doktor zdecydowała się mi pomóc i zrobiła mi zabieg- " Aqualyxem". Zabieg krótki, sprawny, nie bolesny, Pani doktor super , jestem zadowolony. Polecam

Anna

Od jakiegoś czasu zaczęły mi przeszkadzać duże zmarszczki na czole i bruzdy wargowo- nosowe. Moja koleżanka namówiła mnie na zabieg u pani doktor. Już po pierwszym wstrzyknięciu wypełniacza widać było różnicę. Czuję się młodsza i bardziej atrakcyjna. Zabieg nie bolał. Pani doktor była przemiła. Wszystko wyjaśniała. Gorąco polecam zabieg u pani doktor wszystkim kobietom.

Gabinet Medycyny Estetycznej; dr n. med. Marta Skoczylas
ul. Kamionkowska 41/3; 03-812 Warszawa, Praga Południe
+48 785 17 08 71; dr.martaskoczylas@gmail.com